Stanice FOX vydělává na The Following

Stanice FOX vydělává na The Following

15.2.2013 16:00


Po delší době má americká stanice FOX opět vysokou sledovanost a to hlavně díky seriálu The Following.


Premiérová epizoda, která byla odvysílána 22. ledna, měla desetimiliónovou sledovanost, což FOX za poslední dobu opravdu nezažil. Už jen toto číslo je opravdu vysoké, ale pravda je taková, že celkový počet zhlédnutí premiérové epizody přesahuje dvojnásobek!

Sledovanost zahrnuje číslo, kdy byla poprvé odvysílána epizoda, ale nepočítají se do něj další zhlédnutí, která proběhla následující dny. V den vysílání premiéry sledovalo pilotní díl cca 10 miliónů diváku a další den stejnou epizodu zhlédlo neuvěřitelných 9,9 miliónů diváků. První čísla tedy mohou být často velmi klamná.


Po celkovém součtu nám to dává něco okolo 20 miliónů diváků, což je opravdu dvojnásobek premiérové sledovanosti. Pro srovnání poslouží seriály jako Grey's Anatomy, kterou zhlédlo celkově 16,2 miliónů diváků, anebo seriál Modern Family, která obvykle v den premiéry přitahuje 12 miliónů diváků, ale v následujících dnech přibyde ještě cca 4,6 miliónu diváků, kteří si pustí premiérovou epizodu později.

Producenti si v poslední době začínají uvědomovat, že televizní vysílání není vše. Musí také brát ohled na to, jak je seriál úspěšný na internetových sítích, kde často bývá poloviční číslo z kabelového vysílání.

Celková sledovanost premiérové epizody seriálu The Following:


Jít na The Following | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!