Rekapitulace třetí řady: Co důležitého se stalo?

Rekapitulace třetí řady: Co důležitého se stalo?

31.1.2017 15:26


Čtvrtá řada The 100 je už za rohem, ale bez našeho oblíbeného seriálu jsme byli několik měsíců, proto není na škodu si zopakovat to nejdůležitější, co se během třetí řady událo. Následující článek tedy shrnuje základní fakta zápletky všech šestnácti dílů a obsahuje tudíž i spoilery.


Thelonius Jaha na konci druhé řady objevil na cestě do města Světel umělou inteligenci – A.L.I.E., která dlouho čekala na jeho příchod. Jelikož Jaha viděl A.L.I.E. pouze díky holoprojekci, umělá technologie nemohla opustit honosný byt, ve kterém žila. Až po spolknutí zvláštního klíče je možné umělou technologii vidět, kdy ke každému promlouvá, rozkazuje mu a ovlivňuje ho.

Jaha se tak následně vydal na výpravu s umělou inteligencí, kdy chtěl každého živého tvora přesvědčit, ať spolkne klíč a přidá se na stranu A.L.I.E. To ho po delší době zavedlo zpět do Arkádie, kde se mnohé změnilo. Kemp narazil na další přeživší stanice Archy (farmářské stanice), mezi kterými byl bývalý učitel Charles Pike a Hannah Green, matka Montyho.


Zatímco se Arkádie postupem času stala právoplatným klanem Zemšťanů, Pike spřádal plány na převrat v Arkádii. Když jeho farmářská stanice dorazila na Zem, byla neustále pod útoky Zemšťanů. Celá stanice tak Zemšťany nenáviděla. Pike, Hannah a ostatní proto nemohli pochopit, jak je možné, že Arkádie s nimi uzavřela mír. Pike si následně získal lid Arkádie na svou stranu a stal se novým kancléřem.

(Roan se sice objevil až ve třetí řadě, ale rychle se stal oblíbenou postavou. Foto: CW)

Důležitou postavou je také Clarke Griffin, která se na konci druhé řady dokázala postarat o nebezpečné obyvatele Mount Weather. Díky tomu si vysloužila přezdívku Wanheda, nositelka smrti. Roan, princ Ledového klanu, dovede Clarke za velitelkou Lexou, kde společně uzavřou příměří mezi Arkádií a Zemšťany. Jakmile je ale tato dohoda uzavřena, Pike naruší dohodu tím, že vyhladí jednu vesnici Zemšťanů.

Mezi Zemšťany a Arkádií tak začíná studená válka, ve které se Clarke, Abby a Marcus Kane snaží Zemšťany přesvědčit, že za činy nemohou oni. Zatímco se dva perou, třetí se směje. Všichni totiž odvrátili oči od Jahy, který si mezitím nevědomky podmanil celou Arkádii a získal její obyvatele na stranu A.L.I.E.. Mor se postupem času rozšířil a do armády umělé inteligence vstoupili dobrovolně či nedobrovolně i Zemšťani.

Ti, co zatím úspěšně odolali vzít si klíč, usoudili, že je načase hodit za hlavu vzájemné spory a je třeba se proti této nové hrozbě spojit. Jediný, kdo se mohl A.L.I.E. postavit, byla Lexa, jedna z posledních temnokrevných, která měla v sobě nenásilnou a ohleduplnou umělou technologii A.L.I.E. 2. Jenže Lexa byla nešťastnou náhodou zabita Titusem, jejím věrným poradcem. Clarke sice získala Plamen, ve které se skrývá tato zázračná technologie. Tu si ale nemůže vzít pouze jedinec, ve ke kterém koluje krev temnokrevných po první velitelce Becce.

(Ve třetí řadě jsme se dočkali i několika povedených akčních scén. Foto: CW)

Jelikož se ale jedna z posledních temnokrevných, Ontari, přidala na stranu A.L.I.E., Clarke to poněkud zkomplikuje celou situaci. Dle příběhu, který během druhé řady vyprávěl Lincoln Octavii, se Griffin vydává na ropnou plošinu najít Lunu, temnokrevnou, která utekla a odmítla přijmout svůj osud. Jenže Luna se ani po naléhání Clarke nenechá přimluvit, takže Clarke se svými přáteli začíná být ještě víc zoufalá.

Clarke se tak upne k zoufalému kroku. Když visí život Ontari na vlásku, podstoupí od ní na určitý čas transfúzi, čímž se dostane do jejího oběhu temná krev. Díky tomu tak bude Clarke na chvilku možná přijmout Plamen, vydat se do města Světel a zničit A.L.I.E.. To se jí nakonec podaří, ale ještě předtím je od umělé technologie varována, že už brzy dorazí na Zem zkáza. Vybuchlé elektrárny začínají hořet, úroveň radiace se zvyšuje a Zem bude brzy neobyvatelná. Jak tuto hrozbu zastaví hlavní hrdinové? To se dozvíme právě ve čtvrté sérii.


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!