Vylepšená Raven, zbrklý Riley a armáda Zemšťanů v nové epizodě

Vylepšená Raven, zbrklý Riley a armáda Zemšťanů v nové epizodě

5.3.2017 17:26


Minulá epizoda The Tinder Box posunula děj výrazně dopředu. Válka mezi Ledovým národem a Skaikru byla na spadnutí, ale objevily se nové skutečnosti, které zamíchaly kartami a vše je nyní úplně jinak. Jak se s velikou ztrátou nyní vypořádá Arkádie i Ledový národ?


Dle trailerů to vypadalo, že epizoda The Tinder Box bude začátkem války mezi Ledovým národem a Skaikru. Král Roan, jenž se nyní cítí ohrožen ze ztráty Plamene a své nevhodné dohody se Skaikru, kterou jeho lid neschvaluje, se vydává se svou armádou převzít Arkádii. Do toho se na šachovnici vyskytují nové figurky, které mohou odstartovat začínající konflikt.

Jednou z nových postav, kterou jsme letos poznali, je Riley, člen Farmářské stanice, který byl zotročován Ledovým národem. I když není stabilní, z nějakého nepochopitelného důvodu je mezi vyvolenými, kteří vyrazí proti armádě Ledového národa. Jeho motivy jsou zcela jasné – chce zabít krále a pomstít svůj lid. Na poslední chvíli ho o opaku přesvědčí Bellamy, který ho shodou okolností v epizodě Heavy Lies the Crown zachránil.


(Bellamy a Marcus Kane vyjednávají s Echo. Foto: CW)

Bellamy ve druhé epizodě druhé řady upřednostnil život Rileyho před záchranou Arkádie. Nyní se mu to málem vymstilo, protože Riley mohl odstartovat válku. K té nakonec nedošlo, protože se Clarke dokázala s tvrdohlavým Roanem domluvit na dočasném řešení problému. Až úroveň radiace stoupne na vysokou úroveň a dorazí oheň, padesát lidí Ledového národu bude zachráněno v Arkádii.

I když nakonec k tomuto scénáři nedojde, protože o pár minut později Ilian vypálil Arkádii, pojďme si zaspekulovat, co by se mohlo stát, kdyby se Arkádie musela dělit o své místo s Ledovým národem. Clarke sestavila list nejschopnějších lidí, kteří si nejvíce zaslouží své místo na lodi a kteří by byli schopni udržet loď provozuschopnou. I kdyby Roan s Echo vybral svých padesát nejlepších lidí, Arkádie by dlouho nevydržela.

Ledový národ je nepřizpůsobivý, neumí příliš zacházet s technikou a těžko říci, jak by byl přínosný pro chod lodi. Je možné, že by se oba národy na lodi pozabíjely dřív, než by došlo k nějakému jinému problému. Roan, stejně jako Clarke, chtěl upřednostnit své lidi. Chtěl mezi padesát vyvolených dosadit pouze členy ze svého klanu. Jak by asi reagoval klan Trikru a ostatní, kdyby se dozvěděli, že Skaikru má s Ledovým národem plán, jak zachránit své lidi, ale jejich ne?

(Stane se toto skutečností? Foto: CW)

Když ale byla nyní Arkádie zničena, všechny rozhovory mezi Clarke a Roanem byly zbytečné. Nyní je pouze na Abby, Jacksonovi a Raven, aby se pokusili vytvořit temnou krev a zachránili svůj lid. Krev Luny sice dokáže všechny zachránit od účinků radiace, ale jak by jim krev pomohla v případě velkého ohně, který nás čeká ve finálové epizodě Praimfaya? To zatím netušíme.

Raven mezitím poznává své nové já, přebývá v ní část A.L.I.E.. Raven je tak nyní schopna lépe uvažovat a má například vzpomínky Beccy Pramhedy. Vždy ale existuje nějaká rovnováha a vždy je něco cenného vykoupeno něčím špatným. Raven zřejmě čeká nevyhnutelný osud a do konce série by mohla umřít na mrtvici. Už minulý díl ale dokázal, že lze utéci hrobníkovi z lopaty (Octavia by o tom mohla vyprávět), takže určitá šance na přežití tady je.

Asi největší otazník vyvolává poslední scéna, kdy Abby uvidí znetvořenou Clarke, která byla vystavena velikému množství radiace. Jednalo se pouze o sen, halucinaci, nebo laboratoř Beccy skrývá něco, čemu úplně nerozumíme? Na odpovědi si musíme počkat až do přespříštího týdne, kdy nás čeká epizoda s názvem We Will Rise. A pozor, už jsme skoro v polovině čtvrté řady.


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!