Proč se nepokusila Arkádie replikovat temnou krev už ve třetí řadě?

Proč se nepokusila Arkádie replikovat temnou krev už ve třetí řadě?

26.2.2017 16:28


Zatím největší nadějí pro přežití lidské rasy je temná krev, která koluje v žilách Luny. O temnokrevných byla ale již část třetí série, kdy Clarke hledala vhodného kandidáta, který by mohl přijmout Plamen a vést Zemšťany. Proč už tehdy nepřemýšlela radši nad vytvořením temné krve?


Na konci minulé epizody The Four Horsemen bylo odhaleno, že radiace nemá na Lunu žádný vliv díky její zvláštní krvi. Luna je tak proměnou, která může zachránit všechny. V minulých postřezích jsme tipovali, že by její krev mohla vést k záchraně lidské rasy, ale nedokázali jsme si představit, jak by se jedna osoba mohla podílet na záchraně tolika lidí.

V nejnovější epizodě s názvem A Lie Guarded jsme na tuto otázku dostali přesnější odpověď. Temná krev není hříčkou přírody, ale vědeckým dílem Beccy Pramhedy, stvořitelky A.L.I.E.. Abby Griffin si myslí, že když se dostane k poznámkám Beccy, dokáže replikovat proces a udělat tak ze všech lidí temnokrevné.


Jedna otázka ale vede k další. Když v minulé sezóně zemřela Lexa, druhá polovina třetí řady byla o tom, jak se Clarke pokoušela najít jakéhokoliv temnokrevného, který by mohl přijmout Plamen a vést lid Zemšťanů. Clarke je hledala, i když věděla, že už jich moc na celém světě není. To vyvolává otázku, proč už tehdy nikoho nenapadlo radši vytvořit temnou krev než hledat poslední temnokrevné?

(Záchranná četa snažící se zachránit lidskou rasu. Foto: CW)

Z hlediska bezpečnosti Skaikru by to dávalo větší smysl. Clarke nemohla mít důvěru v žádného temnokrevného, že by dodržel koalici Lexy a uznal Skaikru jako třináctý klan. Bylo by tedy mnohem snazší vytvořit temnou krev a dostat ji do oběhu nějaké postavy, o které by Clarke věděla, že Skakru nezradí. Bohužel s tímto nápadem minulou sezónu nikdo nepřišel, a tak vše působí, jako by Jason Rothenberg neměl dějovou linku připravenou dlouho dopředu.

Pokud se skutečně Abby s Jacksonem podaří vytvořit temnou krev a aplikovat ji do těla klasického smrtelníka, bude už nyní moci přijmout Plamen v podstatě každý. Ten aktuálně střeží Octavia Blake. Je ale velice nepravděpodobné, že by Zemšťani poklekli před někým z Arkádie, i kdyby měl v oběhu temnou krev. Možná klan Trikru by udělal výjimku. Koalice ale nyní skončila a znovu se schyluje k válce.

Tajnůstkářství a nesdílení informací s Roanem vedlo ke ztrátě trpělivosti krále, který se konečně odhodlal k akci. Chce převzít Arkádii. Roan by možná ještě chvíli nechal Skaikru pracovat na řešení zvyšujícího se stupně radiace, ale po ztrátě Plamene si je vědom, že by ho Ledový národ brzy svrhl z trůnu. Pokud si má jako král udržet své postavení, musí udělat to, co Ledový národ chce – válčit se Skaikru.

(Thelonius Jaha v Arkádii trochu uklidnil situaci. Foto: CW)

V epizodě jsme se málem rozloučili s Octavií, která prohrála souboj s Echo, byla propíchnuta a následně spadla z velké výšky do řeky. Málokdo si ale mohl myslet, že Octavia pád nepřežije. Již před začátkem čtvrté řady bylo dopředu avizováno, že Octavia bude jednou z nejpropraco­vanějších postav v seriálu, dočkáme se její temné verze a navíc ji čeká nový přítel. Zatím jsme se prakticky ničeho takového nedočkali, proto bylo předem jasné, že Octavia přežije.

Její souboj, pád a následné nasednutí na koně trochu okatě připomínalo scénu z filmu Pán Prstenů: Dvě věže, kdy Aragorn po boji se skřetem spadl do vody. Scény byly prakticky identické. Ve filmu si navíc Aragorn všiml přicházející armády skřetů, která kráčela do Helmova žlebu, a tak Isildurův dědic varoval krále Rohanu před blížícím se nebezpečím. Něčeho podobného se můžeme dočkat i v příští epizodě The Tinder Box, kdy zase Octavia může varovat Arkádii před útokem Roana.


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!