Středozemi čeká návrat na filmová plátna

Středozemi čeká návrat na filmová plátna

24.2.2023 17:15


Zdá se, že v příštích letech se Tolkienových adaptací jen tak nezbavíme. Kromě druhé série Rings of Power a animáku War of the Rohirrim se totiž dočkáme dalších filmů. Warner Bros. Discovery totiž znovu získalo práva na středozemské příběhy.


Od premiéry posledního celovečeráku ze světa Středozemě uplynulo loni osm let a za tu dobu se s právy na zpracování Tolkienova díla poněkud čachrovalo. Zatímco seriálová práva získal Amazon a loni na Prime Video uvedl první sérii Rings of Power, na filmy si brousilo zuby švédské studio Embracer. To nakonec nyní uzavřelo dohodu s Warnery, respektive s jejich labelem New Line Cinema, který tak zastřeší nové filmové projekty.

Rings of Power budou pokračovat. Foto: Amazon Studios

V perexu už zmiňovaný animák War of Rohirrim už je potvrzen a v kinech ho uvidíme příští duben. Dabing v něm obstarají hvězdy jako Brian Cox, Shaun Dooley nebo Miranda Otto, bude se ale patrně jednat jen o první výstřel. Podle všeho ho totiž bude následovat celá série snímků, které se zaměří na jednotlivé postavy z Tolkienových děl. Tvůrci z řad New Line Cinema pak zůstávají v kontaktu s legendárním režisérem Peterem Jacksonem, který má na kontě obě trilogie ze světa Středozemě, i jeho spolupracovnicemi Philippou Boyens a Fran Walsh. Podle všeho jsou navíc všichni tři ochotni podílet se na dalším budování Středozemě.

The War of the Rohirrim v kinech uvidíme příští rok. Foto: New Line Cinema

Brand bude distribuován jako Middle-earth Enterprises a jeho součástí budou kromě filmů také videohry. V tomto případě tak chce studio nepochybně napodobit aktuální obrovský úspěch potterovské Hogwarts Legacy. Návrat do Středozemě je dalším velkým krokem Warnerů zpět na výsluní. Vedle toho se navíc chystá přebudování DC vesmíru, šéf WBD taktéž hodlá do kin vrátit i již zmíněného Harryho Pottera. Až čas ukáže, jak se mu to povede.

Na závěr je nutno zmínit, že aktuální akvizice Warnerů neohrozí další dvě již potvrzené série Rings of Power, které vznikají hlavně ve Velké Británii. Tak snad se i tento projekt vydaří.

Koho byste chtěli vidět v nových filmech od Warnerů?


Jít na The Lord of the Rings: The Rings of Power | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!