V novém seriálu uvidíme i Elronda a Saurona

V novém seriálu uvidíme i Elronda a Saurona

1.8.2020 11:04


Chystaný seriál na motivy Tolkienova díla nabídne řadu nových postav, které však doplní i slavné charaktery ze spisovatelových děl. Vedle Paní Galadriel se tak ukáží minimálně Temný pán a Vládce Roklinky.


Nejnovější seriál na motivy děl J.R.R. Tolkiena se zaměří na příběhy z dob Druhého věku a patrně se dočkáme i pádu Númenoru, který zinscenoval Temný pán Sauron, bývalý služebník Morgothův. Právě tato postava, personifikace Zla v nejslavnějším Tolkienově díle The Lord of the Rings, byla aktuálně potvrzena pro první řadu, prozatím však nevíme, zda bude přímo hlavním padouchem. Již dříve tvůrci v čele s J.A. Bayonou (Jurassic World: Fallen Kingdom) avizovali, že zloduchem první série bude jistý Oren v podání herce Josepha Mawlea (Game of Thrones), je však možné, že právě tato postava bude plnit Sauronovu vůli a my se Šalebníka dočkáme coby Zla v pozadí.

V seriálu uvidíme i několik známých postav. Foto: New Line Cinema


Vedle Saurona se pak v seriálu hlavní hrdinové Tyra (Markella Karvenagh) a Beldor (Robert Aramayo) potkají i se slavnými elfskými vládci. Vládkyně Lóthlorienu Paní Galadriel, jež patří mezi nejmocnější postavy celé Středozemě, si střihne v seriálu menší avšak důležitou roli a na filmové výkony Cate Blanchett naváže herečka Morfydd Clark (Dracula). Vedle Galadriel pak uvidíme v seriálu i Elronda Půlelfa, vládce Roklinky. Tohoto elfa si ve filmech zahrál Hugo Weaving a podobně jako v Sauronově případě jeho nového hereckého představitele prozatím neznáme. Výskyt všech tří těchto slavných postav každopádně zvyšuje očekávání, proto doufejme, že je Amazon zvládne dobře.


Jít na The Lord of the Rings | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře