Will McAvoy se zúčastňuje panelové diskuse na Univerzitě Northwestern. Je to hlasatel, který ztratil kouzlo, protože se do nikoho nenaváží. Sedí mezi pravicovým a levicovým politikem a dostává se do vlastního světa samoty. Všechno okolo je pro něj jen hlukem. Když má odpovědět na otázku od studentky, je tlačený moderátorem, aby odpověděl a popravdě. Will se otočí na diskutující a studentku, která mu položila otázku „Co dělá Ameriku nejlepší zemí na světě?“. Will se pustí do projevu, ve kterém vzpomíná na to, kdy tato země dělala skvělé věci, „protože byla informovaná velkými muži“. Na moment je Will McAvoy takovým žurnalistou, jakým chtěl být.
O tři týdny později se Will vrací do své kanceláře z potřebné dovolené a zjišťuje, že ne všichni jeho spolupracovníci tam jsou. Šéf ACN – zpravodajské televize, prezident Charlie Skinner ho informuje, že jeho kolega Elliot bude mít za dva týdny svůj vlastní pořad Zprávy o desáté. Willův výkonný producent Don Keefer se k němu připojuje, jako většina spolupracovníků. Will se dostává do hádky s Donem, protože Don mu tvrdí, že odešel z News Night kvůli jeho těžké osobnosti. Charlie má však pro Willa horší zprávy – už najal novou výkonnou producentku MacKenzie McHale, bez toho aniž by s ním o tom vůbec něco prodiskutoval. Will a Mackenzie mají společnou historii. Will ji bere jako jednu z top producentek v branži, ale preferuje to, aby ji už nikdy neviděl.
Willova asistentka a Donova přítelkyně Maggie vítá Mackenzie v kanceláři. Po rychlém střetnutí se svým agentem se Will potkává s MacKenzie ve své kanceláři. Říká jí, že vyměnil milión dolarů ročně, aby měl možnost ji na konci každého týdne vyhodit. Plánuje to udělat co nejdřív a účelně. MacKenzie protiřečí vážným monologem o důležitosti zpráv a připomíná mu novináře, kterým chtěl být.
Jim si všimne zprávy z Associated Press. V Mexickém zálivu nastal výbuch na těžební plošině. Neal, mladý člen týmu, který píše Willův blog, dá všechno rychle dohromady a zjišťuje, že BP Deepwater Horizon vrtá tak hluboko pod mořskou hladinou, že je dost možné, že nastala obrovská přírodní katastrofa při pobřeží New Orleans. Jim na to upozorňuje Dona, ale ten nevidí naléhavost zprávy.
Jimovo sebevědomí se zvyšuje díky jeho dobře umístěným zdrojům – jedním je junior manažer v BP a druhým je jeho sestra, která pracuje v Halliburtone. Oba potvrdí, že rozsah katastrofy je o dost větší a že se pohřešují se pracovníci. Jim obchází Dona a jde s příběhem přímo k Willovi, který je ochotný příběh zpracovat, když mu Jim dá zdroje, což on udělá. Will s Mackenzie zahodí původní náměty a zaměří se na tento příběh i proti silné nevoli Dona, který poukazuje na nebezpečí obviňování korporací z nedbalého chování.
Na Willovo naléhání mají odejít všichni, kteří se přesouvají k Donovi a Elliotovi a jejich pořadu v deset, zůstává jen torzo redakce, které pokrývá příběh o BP. Před vstupem Willa na obrazovku mu MacKenzie připomíná, že přes všechno ve smlouvě ho mezi osmou a devátou hodinou vlastní. Během vysílání pokrývá News Night všechny aspekty katastrofy – od záchranné mise pobřežních sil, k možné environmentální katastrofě, přes zodpovědnost BP a Halliburtonu, až k inspektorovi z podfinancovaného kontrolního úřadu, jehož Maggie vystopovala. Vytvořili skvělý televizní pořad, zatímco ostatní televize mají stále jen malé tušení, co se skutečně děje.
Předtím, než Will odejde, mu MacKenzie pogratuluje k dobře odvedené práci a vzpomíná na časy, když spolu chodili. Will vchází do výtahu a přiznává, že jeho řeč na Northwesternské univerzitě byla kvůli tomu, že si myslel, že ji vidí v obecenstvu. Mackenzie chce říci, že nešlo o žádnou halucinaci, že tam skutečně byla a že se ho snažila navést k jeho odpovědi. Ale potom se rozhodne jinak – nechat ho myslet si, že to byl on. Odkráčí chodbou do svého nového domova – redakce ACN.
Režie: Greg Mottola
Scénář: Aaron Sorkin
Foto: HBO