S01E02: News Night 2.0

S01E02: News Night 2.0

CZ 1.7.2012 1 680 000 59 minut


Na prvním mítinku představuje MacKenzie svoji vizi News Night verze 2.0. Pořad bude obsahovat příběhy, které jsou důležité, umístěné do správného kontextu, budou poskytovat nejlepší verzi pro argument a nebudou zaujaté, ale poukážou na obě strany příběhu, i když mají skutečně jen jednu. Na mítinku Will ukazuje, že se naučil jména všech, i když Don, který pomáhá ke změně pořadu, rychle poukazuje na to, že mnoho zaměstnanců, které nyní dokáže identifikovat, už pod Willem nepracuje.

Charlie se setkává s Reesem, synem majitelky, který má ACN Na starost a říká mu, aby Willovi nesděloval další informace o sledovanosti jeho pořadu. Reese se i tak setkává s Willem a říká mu, že olejová skvrna je pro něj velkým povzbuzením, i když MacKenzie už tento příběh ve vysílání nechce. Will říká MacKenzie, že není potřeba měnit pořadí zpráv podle důležitosti pro sledovanost, ale Reese je neústupný. Radí Willovi, aby použil záběry ze zmatené reakce Sarah Palinové k olejové skvrně, ale zároveň aby ji nekritizoval.

MacKenzie nabírá finanční reportérku ACN Sloan Sabbith, aby se připojila k News Night a hovořila každý večer pět minut o ekonomických zprávách. Sloan akceptuje nabídku a říká Mac, že také měla přítele, který ji podváděl, tak jako Will podváděl Mac. MacKenzie se zastane Willa tvrzením, že ji nikdy nepodvedl a že má „srdce velké jako Range Rover“.

Během segmentu diskutujícího o SB 1070, kontroverzním imigračním návrhu zákona, který byl přijatý v Arizoně, MacKenzie připravuje guvernéra Jana Brewara, aby bránil zákon a Jim dohlíží na Maggienu přípravu na před-interview s guvernérovým mluvčím. 90 minut před začátkem pořadu ruší Brewerova kancelář svoje vystoupení a Jim se dožaduje odpovědi na to, co se stalo. Maggie se přiznává, že randila s mluvčím na vysoké škole a během telefonního rozhovoru, který vedl ke zrušení, udělala nevhodnou narážku.

Jim a Maggie se hádají o náhradě za guvernéra. Podaří se jim za něj najít zvláštní náhrady: profesora Phoenixské univerzity, druhou vicemiss Ameriky a člena občanské domobrany, který odmítá být natáčený bez své zbraně. MacKenzie nedokáže uvěřit, jak se před příspěvkem všechno pokazilo. Brzy zjistí, že většina zaměstnanců sdílí Sloanin dojem, že Will je debil a rychle mu to proto posílá e-mailem, aby to věděl. Jenže nechtíc odešle e-mail, ve kterém je uvedeno, že ona podvedla Willa, všem zaměstnancům. Naštvaný Will se dostává do hádky s MacKenzie, a ta přebírá všechnu vinu na sebe. „Kdo jiný by měl být zodpovědný?“.

Během segmentu se Will snaží vést nezajímavé hosty nejdále, jak se dá, ale segment se nakonec dostane do úplně jiného rozměru. Potom Will udává pokyn asistentovi producenta, aby za MacKenziinými zády pustil klip o Palinové, který mu Reese poradil.

Tu noc se Will omlouvá Charliemu za hroznou show, kterou předvedl. Přebírá zodpovědnost za MacKenzie, která přebírá zodpovědnost za Jima, který přebírá zodpovědnost za Maggie. Charlie říká Willovi, aby už nechodil za Reesem kvůli sledovanosti.

MacKenzie zastaví Willa na půl cestě a ptá se ho, jestli je s nimi nebo s ní. Jeho tah s klipem Palinové není to, o čem News Night 2.0 jsou. Jestli je na palubě s její vizí pořadu, tak ona potřebuje jeho, aby byl jejím morálním centrem.

Zaměstnanci jdou do nedalekého baru, kde Maggie zapíjí problémy z uplynulého dne. Don se snaží získat Maggie do svých zpráv o desáté, ale ona je znechucená jeho mizernou podporou. Pohádají se a rozcházejí, Don odchází. Později opilá Maggie říká Jimovi, že se potřebuje dostat zpět a omluvit se Donovi, ale neví vlastně kvůli čemu.

Ze svého domu na dolním Manhattanu Will volá Mackenzie a říká jí, že do toho jde.

Režie: Alex Graves
Scénář: Aaron Sorkin

Foto: HBO


Thumbnail Play icon


Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

The Newsroom

Inteligentní, aktuální a vtipný The Newsroom přibližuje zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice. Soustřeďuje se na moderátora Willa McAvoye (Jeff Daniels), výkonnou producentku MacKenzie, kterou s Willem pojí společná minulost, a celý tým redakce neustále se honící za novou informací a jejím ověřením, aby mohli být na zpravodajství, které dělají, právem hrdí.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Jeff Daniels (Will McAvoy), Chris Chalk (Gary Cooper), Grace Gummer (Hallie Shea), Kelen Coleman (Lisa Lambert), David Harbour (Elliot Hirsch), Chris Messina (Reese Lansing), Jane Fonda (Leona Lansing), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Dev Patel (Neal Sampat), Thomas Sadoski (Don Keefer), Alison Pill (Margaret Jordan), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Sam Waterson (Charlie Skinner), Emily Mortimer (MacKenzie McHale), Adina Porter (Kendra James)