Natáčení ožívá a další novinky

Natáčení ožívá a další novinky

29.6.2020 17:12


Filmový a seriálový průmysl ožívá po pandemii už i u nás, neboť rozvolnění opatření proti nákaze již dovoluje znovu rozjet v Praze kamery. Vrací se k nám několik projektů, především marvelovský The Falcon and The Winter Soldier, viktoriánské fantasy Carnival Row nebo právě naše Kolo času.


Ne všichni herci se budou muset na natáčení do České republiky, které by mělo trvat od začátku srpna do listopadu, vracet. Zatímco například herec Alvaro Morte (Logain) nedávno potvrdil, že svůj materiál pro první řadu má již natočen, herečka Rosamund Pikeová (Moirain) se dokonce v Praze rozhodla zůstat.

Kromě dobré zprávy o natáčení tu máme po dlouhé době i další novinky. Amazon zveřejnil další obsazení, potvrdilo se tak několik dřívějších zvěstí a navíc tu máme i spekulace nové. Všechna oznámení se týkají vesměs obyvatel Dvouříčí.


Potvrzeno bylo konečně angažmá Christophera Sciuerefa i Juliet Howlandové v roli Matrimových rodičů, Abella a Natti Cauthonových. Dále byli zveřejněni představitelé manželů al'Vereových, Cenna Buieho a Daisy Congerové.

Brana Al'Vere, starosty Emondovy Role a hostinského U Vinného střiku, se zhostí Michael Tuahine, jeho ženu Marin si zahraje Lolita Chakrabarti. Starého doškaře Cenna Buieho ztvární David Sterne a poslední zmiňované, Daisy Congerové, se ujme Mandi Symonds.

Kromě této oficiální šestice tu máme ještě pár drbů. Za povšimnutí stojí především mladá herečka Keira Chansa. Ta by si měla zahrát mladou Siuan Sanche, což nepřímo potvrzuje zapracování materiálů z prequelové knihy Nové jaro do první řady seriálu a zřejmě vylučuje spekulaci, že Marie Doyle Kennedyová by mohla hrát dospělou Siuan Sanche.

Zbývající zvěsti se týkají méně významných postav. Darren Clarke by si mohl zahrát mistra Gilla, hostinského a dávného přítele Toma Merrilina. Na Toma Merrilina má vazbu i Dena, kterou by si mohla střihnout Izuka Hoyleová. V seriálu se možná mihne Jennifer Prestonová, jako farmářka, která poskytne Randovi s Matem přístřeší na cestě do Caemlynu, a Phil Snowden, jehož postava je údajně označena jako Steve, což může být nová postava bez knižní předlohy nebo kódové označení pro některou z významnějších postav.

Pro natáčení jsou ovšem důležití nejen lidští herci. Velkou roli v příběhu mají též vlci. Proto ještě na závěr zmiňme, že vlčích rolí v seriálu se zhostili vlčáci z české chovatelské stanice Z Molu Es.

(Zhruba třicetiprocentní vlci Yukon, Tinky, Fu Finka, Ka Lupinka a Budulínek natáčeli letos v únoru kousek od Berouna. Foto: wolfdogs.cz)

Co říkáte na nových 11 hereckých posil seriálu?

Zdroje: Redanian intelligence, WoTseries


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře