Amazon naděluje další obsazení

Amazon naděluje další obsazení

30.12.2019 17:05


Už před Vánoci se vynořily nové spekulace o možném obsazení menších rolí a 23. prosince nám pak Amazon nadělil další tři nové tváře oficiálně. Čeká nás dnes tedy pořádná porce novinek.


Nejprve se podíváme na ty menší role, které nebyly oficiálně potvrzeny.

Epizodně by se měl objevit Pearce Quigley jako převozník z Tarenského Přívozu, jehož služeb Moirain a její skupina využijí při odchodu z Dvouříčí.


Dále se mluví o Abdulu Salisovi, který bude zřejmě ztvárnit Eamona Valdu, jednoho z kapitánů Dětí Světla. Valda nehraje v prvních několika knihách ságy větší roli a jeho úloha v první řadě tak není zcela zřejmá, ačkoli v knihách se mluví o jeho pobytu u Tar Valonu, kam sledoval dědičku andorského trůnu.

Dalšího rozšíření se dočkala rodina Matrima Cauthona, kdy kromě jeho rodičů (zatím nepotvrzeno oficiálně) byly obsazeny i jeho dvě sestry Eldrin a Bodehwin – rolí se ujmou dvojčata Lilibet a Litiana Biutanasevavovi.

Na rozdíl od předchozího výčtu, jméno herečky Priyanky Boseové (Lion, 2016) je potvrzeno samotným Amazonem. Ztvárnit bude teprve druhou oznámenou Aes Sedai, Alannu Mosvani. Alanna se v první knize jmenovitě neobjevuje, ale Logaina, falešného Draka, o jehož obsazení jsme informovali minule, muselo zkrotit a následně doprovázet dvanáct sester, pro tvůrce není tedy problém představit nám ji dříve. Navíc se zdá, že Logainova dějová linka bude v první sérii oproti předloze rozšířena. Měli bychom se tak dočkat jeho zajetí a zkrocení přímo na obrazovce.

Společně s ní pak cestují její dva strážci – Ihvon a Owein, s nimiž má jako příslušnice zeleného adžah komplikovaný vztah založený na lásce, milostném styku a vzájemném respektu. Oweinovo jméno však tvůrci změnili na Maksim, patrně kvůli podobnosti se jménem synovce Thoma Merrilina, Owynem. Rolí strážců se ujmou Taylor Napier (All About April, 2010; Atacama, 2018; Honor 2019) a Emmanuel Imani (Criminal, 2016; Hold the Dark, 2018; Servants' Quarters, 2016; Black Earth Rising, 2018). Napier má navíc i zkušenost se psaním, možná se tedy časem bude podílet i na scénáři.

V poslední době bylo také potichu vyplulo na povrch jméno šesté epizody, které zní The Flame of Tar Valon. Název může naznačovat, že se v epizodě dočkáme samotné amyrlin, to se však v ději dostáváme již do knihy druhé, Velké hledání. O názvech prvních čtyř epizod jsme již psali, názvy dalších epizod zůstávají neznámé.

(Kolik děje z druhého dílu ságy se dočkáme v první řadě seriálu? Foto: Fantom Print)

Nedávno jsme věnovali článek natáčecím lokacím. K nim nyní zřejmě patří i Vojkovice v okrese Mělník ve Středočeském kraji, které se na obrazovce patrně změní v Tarenský Přívoz.

Seriál prý nebude mít tak vysoký rozpočet jako další fantasy seriál Amazonu The Lord of the Rings: The Second Age, zároveň by však měl být vyšší než u konkurenčního Zaklínače z dílny Netflixu.

Natáčení je ale v tuto chvíli pozastaveno a herci i tvůrci si užívají prázdnin. Nicméně hlava celého projektu, Rafe Judkins, přislíbil, že novinky budou nyní přicházet z oficiálních zdrojů častěji než jednou za měsíc, jako tomu dosud bylo.

Poslední informací, kterou zbývá v tuto chvíli ještě sdělit, je, že první řada s definitivní platností bude složena pouze s osmi epizod. Očekávat ji můžeme na konci příštího roku.

Jak se vám tyto novinky zamlouvají? Těšíte se na seriál nebo z něj máte zatím spíše obavy? Pokud jste dočetli článek až sem, neváhejte se podělit o svoje názory a postřehy.

Zdroje: Redanian intelligence, Deadline, Wertzone


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře