První řady se dočkáme v listopadu

První řady se dočkáme v listopadu

31.7.2021 11:43


Nedávno jsme spekulovali, že první řada odstartuje nejspíše v listopadu a na ComicConu minulý týden jsme se dočkali oficiálního potvrzení. Plakát, kterým Amazon oznámil listopadovou premiéru seriálu, si můžete prohlédnout v článku, kde si také řekneme něco o tom, co je na něm k vidění.


Showrunner Rafe Judkins se minulý týden na ComicConu nakonec o mnoho nového nepodělil. Svěřil se s tím, jaký měla knižní sága vliv v jeho životě, jak proběhlo obsazení Rosamund Pike do role Moirain a jak skvěle se s celým hereckým ansáblem pracuje. Znovu upozornil na důležitost rasové diverzity v seriálu, o čemž jsme už psali v jednom ze starších článků. Nově argumentoval tím, že rozmanitost je de facto přirozeným důsledkem kataklyzmatické události, které v minulosti tohoto světa došlo, tzv. Rozbití. Také se zmínil, že v rané fázi projektu zmapoval příběh knižní ságy na 8 řad seriálu, protože je to ale už delší doba a plány se mění, nemůžeme si být jisti, že se s tímto rozvržením stále počítá.

Jediným velkým odhalením tak byl tento plakát:

(Plakát potvrzující listopadovou premiéru první řady Kola času. Co přesně je na něm k vidění? Foto: Amazon)

Na něm vidíme mlhavě a zdálky Moirain Sedai v jejím ikonickém modrém plášti stát na nějakém schodišti vedoucím do nikam mezi dvěma kamennými sloupy. A tím se znovu vracíme k tématu praktických změn v seriálu oproti knihám.

Tato konstrukce byla postavena loňský únor u obce Zaječov. Filmování tu trvalo údajně dva dny a mělo zahrnovat herce skákající mezi sloupy a na place měli být i koně. Můžeme tedy očekávat, že na plakátě je zachycena Brána k Cestám. Jedná se tedy o poměrně velkou odchylku oproti designu popisovanému v knihách. V nich je Brána popisovaná spíše jako velké kamenné dveře, pro něž je typické a funkčně důležité zdobení ve formě rostlinného reliéfu. V něm se totiž skrývá otvírací mechanismus.

Jaký je váš názor na upravený design Bran? Jste rádi za listopadovou premiéru?

Zdroj: Wotseries


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!