Shrnutí všech monster, která se objevila v první řadě Zaklínače

Shrnutí všech monster, která se objevila v první řadě Zaklínače

30.1.2020 16:00


Prací zaklínače je zabíjet netvory a monstra, a proto jsme se už v první sérii dočkali několika exemplářů, které si nyní shrneme.


Kikimora

Seriál odstartoval bojovou scénou, ve které se Geralt snaží přemoci kikimoru v bažinách. Tento netvor patří mezi insektoidy, přičemž je opovrhován snad všemi učenci, a to kvůli tomu, jak moc zapáchá. Jedná se o velmi nebezpečné monstrum, které připomíná pavouka.

Sylván

Ve druhém díle narazili Geralt a Marigold na sylvána Torquea, který si z nich tak trochu vystřelil. Jedná se o nestvůru spadající mezi relikty, přičemž sylváni jsou ve skutečnosti poměrně neškodní. Jde o velmi vzácný druh, který tráví své dny pojídáním plodin a vymýšlením různých lumpáren.


Striga

Striga představuje specifický druh monstra, které se nevyskytuje samo v přírodě. Strigou se může stát pouze lidská žena, která podlehne následkům kletby. Takové prokletí postihlo princeznu Addu z Temerie, kterou však Geralt dokázal zachránit.

Krallach

Toto velmi neobvyklé stvoření patří mezi insektoidy, přičemž v seriálu na ni narazila pouze Yennefer. Krallach byl v seriálu ovládán nájemným vrahem, který měl za úkol zavraždit královnu Kalis z Lyrie. Dlouho se na internetu vedly debaty o tom, co je toto stvoření vlastně zač, ale všechny debaty ukončil jeden z tvůrců seriálu, Declan de Barra, který tuto záležitost uvedl na pravou míru.

Ježek

Ani Ježek ve skutečnosti není nestvůrou sám o sobě, protože se v tomto případě jedná o prokletého muže, který se zamiloval do princezny Pavetty. Geralt ho pochopitelně nechtěl zabít, protože moc dobře věděl, že nejde o žádné monstrum.

Doppler

Doppler je speciální druh nestvůry, jedná se o měňavce, který dokáže změnit svou podobu na jakoukoliv bytost. Kromě toho zároveň získá i jeho myšlenky, schopnosti a vlastnosti, prostě se zničehonic stane tou nejvěrohodnější kopií. Seriálový Geralt na takovou stvůru dosud nenarazil, ale Ciri už ano.

Džin

Mezi nejmocnější stvoření patří jednoznačně džin, kterého našel Geralt v pátém díle. O jeho síle jsme se mohli přesvědčit hned na začátku, kdy málem usmrtil Marigolda. Yennefer se ho chtěla následně zmocnit, protože si myslela, že by jí mohl navrátit plodnost.

Bazilišek

Toto létající stvoření jsme bohužel nemohli vidět v akci, protože Geralt ho zabil mimo záběry, ale aspoň jsme mohli vidět jeho hlavu. Jedná se o nestvůru, která často tráví svůj čas v jeskyních, přičemž lidé si ji pletou s kuroliškem. Pověsti říkají, že svým zrakem dokáže přeměnit lidi v kámen, ale v tomto případě se jedná skutečně o pověsti.

Hirikka

Hirikka je podobně jako sylván velmi vzácné stvoření, dokonce se jedná o vzácnější stvoření než drak. Hirikky byly v minulosti loveny ve velkém, kvůli čemuž jich už moc nežije. Jedná se o neškodného netvora, který nechce nikomu ubližovat, nicméně všichni víme, jak skončila hirikka, která se objevila v seriálu.

Drak

Draci jsou v době, kdy se seriál odehrává, považováni za velmi unikátní stvoření. Dříve se jich na kontinentu nacházela spousta, ale nyní na ně narazí jen málokdo. Geraltovi se proto příčí je zabíjet, když jsou tak vzácní. O to víc jsou vzácní zlatí draci, kteří podle Geralta ani neexistují. Nejenom, že se Geraltovi podařilo narazit na zeleného draka, ale zároveň se i spřátelil s oním zlatým drakem.

Ghúl

S ghúly se Geralt setkal během svého odjezdu z Cintry v osmé epizodě. Tato monstra jsou známá tím, že se objevují na hřbitovech a podobných místech, kde se krmí mršinou. Geralt v seriálu narazil na hned několik ghúlů, kteří mu dali pořádně zabrat.

Červi

Není jasné, zda se tito magičtí červi dají považovat za nestvůry, ale svým způsobem je připomínají, a proto jsme je zařadili do našeho shrnutí. Tito červi představovali tajnou zbraň Fringilly Vigo během bitvy o Soddenský pahorek, nicméně jí k vítězství nakonec nepomohli. Červi měli jeden jediný úkol – posednout obránce Pahorku, kteří následně začali škodit svým vlastním lidem. Mezi posednutými byla i čarodějka Sabrina Glevissig.

Monstra, která byla pouze zmíněna

V seriálu bylo zmíněno několik dalších monster, ale těch jsme se nakonec nedočkali. Vzpomeňme například zmínku o sukubě, vlkodlakovi, graveirovi a bruxách.

Selkiemora

V seriálu byla navíc zmíněna selkiemora, které jsme se původně měli dočkat, ale nakonec bylo rozhodnuto o opaku. Scéna se selkiemorou měla být úvodní scénou epizody Of Banquets, Bastards and Burials, ve které měla spolknout Geralta, jenž ji následně vykuchal zevnitř. Poté měla Geralta pronásledovat její mláďata, kterým měl utéct. Na první návrh vzhledu této nestvůry se můžete podívat níže.

Všimli jste si v seriálu nějakých dalších monster? A zmínili hlavní hrdinové nějaká další, která jsme neuvedli?

Foto: Netflix, CD Projekt RED


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!