Renfri

Renfri

Emma Appleton Sezóny 1 2019 - 2019


Princezna zasažená kletbou černého slunce, kvůli které si Geralt vysloužil přezdívku Řezník z Blavikenu.

Renfri se narodila jako dcera Fredefalka, prince z Creydenu. Kvůli tomu, že byla při narození zasažena kletbou černého slunce, si prožila těžký život. Jako malá byla držena, znásilněna a šlo jí o život, dokud se nepřidala ke zločinné bandě, s níž přísahala pomstu Stregoborovi, čaroději, který ji přivedl na svět a mohl za její neštěstí.

Stala se důležitou pro utváření Geraltova morálního kódu, jelikož právě kvůli ní získal svou přezdívku Řezník z Blavikenu. Členy její party byli Nohorn, Civril, Nimir a Vyr.

První série

S Renfri se poprvé setkáváme v blavikenském hostinci, kde se jako jediná ke Geraltovi chová s úctou. Když se na zaklínače obrátili její muži, odvolala je a koupila mu pití, načež Geralt vyrazil za místním čarodějem, aby mu prodal tělo kikimory. Na místě se dozvěděl, že se jedná o čaroděje Stregobora, který mu pověděl o Renfri a jejím postižení kletbou. Geralt ji ale odmítl zabít, a tak Stregobora opustil.

Renfri následně Geralta vysledovala za městem, kde po něm vyžadovala Stregoborovu lokaci, aby jej mohla zabít. Geralt se jí snažil přesvědčit, ať to nedělá, ale nepodařilo se mu to. S Renfri se setkal ještě jednou, kdy mu potvrdila, že následujícího dne vyráží do Blavikenu. Následně se spolu dvojice vyspala a hned ráno vyrazila Renfri do města. Zde vzala jako rukojmí Marilku, ale Geraltovi se jí ani tentokrát nepodařilo přesvědčit, a tak musel prokletou princeznu zabít, čímž si vysloužil svou děsivou přezdívku.

Renfri o sobě mluvila jako o mutantovi.

Foto: Netflix
loading…