Sigismund Dijkstra

Sigismund Dijkstra

Graham McTavish Sezóny 2 2021 - 2023


Hlava redanských špehů a pravá ruka krále Vizimira.

Jen málo lidí v Severních královstvích bylo tak prohnaných jako Dijkstra. Se svou sítí špehů věděl o všem, co se v království i sousedních zemích dělo a ke všemu měl dobrý vztah s čarodějkou Filippou, která mu pomáhala s jeho prací pro krále Redanie, kterým byl Vizimir II..

Druhá série

Nebýt Dijkstry, zemřel by král Vizimir rukama svých rádců. V momentě, kdy spolu jednali, navštívil Dijkstra krále, jednoho z nich otrávit a druhému probodl hrdlo. Krále následně informoval, že ostatní králové Severu vytvořili alianci, která byla založena na společné nenávisti vůči elfům. A vzhledem k tomu, že královna Calanthé zemřela při obraně Cintry, navrhl Dijkstra, že by se o tuto zem měli ucházet. Jako další krok vyslal do Cintry, kde se nyní srocovali elfové, vlastního špeha, jenž byl taktéž elf. Nebyl jim nikdo jiný než Dara, který se dříve střetl s princeznou Ciri.

Jeho špeh mu brzy poslal zprávu, že se elfům narodilo dítě, navíc Francesce, která byla čarodějkou. Dijkstra o tom následně dal vědět Bratrstvu, protože v něm viděl hrozbu. Ostatní čarodějové to viděli stejně, jelikož elfové spolupracovali s Nilfgaardem. Tissaia a Vilgefortz však nechtěli jednat na základě předsudků a nějakých zvěstí. Dijkstru to popíchlo a vytasil se s informací, že se vrátila Triss Ranuncul, o čemž čarodějové neměli ani tušení.

S králem následně projednával další kroky, protože si byli vědomi, že Ciri má na Cintru právoplatný nárok. Kdyby ji získali, stala by se Redanie nejmocnějším královstvím na Kontinentu. Vše navíc Dijkstra průběžně řešil i se sovou, jež byla ve skutečnosti Filippa, jedna z nejmocnějších čarodějek.

Foto: Netflix