Yarpen Zigrin

Yarpen Zigrin

Jeremy Crawford Sezóny 3 2019 - 2023


Vůdce nájemné trpasličí bandy, který se přidá k tomu, kdo zaplatí nejvíc.

První série

Yarpen a jeho družina trpasličích válečníků se přidali k honu na zeleného draka, který se usadil v horách v království krále Nedamira. Ještě než hon oficiálně začal, dostali se do potyčky se Sekáči z Cinfridu, které osočili z krádeže. Aby to podle Yarpena bylo fér, chtěl jim namočit do jídla. Nakonec na draka vyrazily čtyři skupiny, které se následně usadili pod horou a měli zde debatu o dračích druzích. Yarpen následně nalezl v lese mrtvého Eycka, kterého zabili Sekáči.

Aby dorazili k drakovi rychleji, vydali se horskou stezkou, kde ale přišli o Borcha a jeho válečnice. Když se dalšího dne ráno vydali trpaslíci k samotnému doupěti, Yennefer je zmrazila a přeživší Borch je následně vyplatil zuby mrtvého zeleného draka, aby královi ukázali, že jej zabili.

Druhá série

Uplynulo několik let a Yarpen během hlídkování na území krále Henselta se svou družinou narazil opět na Geralta z Rivie a Marigolda, kteří jim dělali společnost při honu na draka. Dvojice nyní pátrala po čarodějce Yennefer, s níž se také znali. Protože je třeba pomáhat druhům na cestách, rozhodli se, že je doprovodí. V táboře si ještě popovídali o minulosti a jiných členech družiny, načež zastihli Yennefer i s dívkou Ciri v nebezpečí, kdy je zachránili před vojáky z Nilfgaardu.

Foto: Netflix