Marigold

Marigold

Joey Batey Sezóny 2 2019 - 2021


Světem putující bard, který se rozhodl, že bude následovat Geralta a psát písně o jeho dobrodružstvích.

Většina jej zná jako barda Marigolda a věrného přítele Geralta z Rivie, ale málokdo ví, že je tento sukničkář pravým jménem Julian Alfred Pankratz, vícehrabě de Lettenhowe.

Předtím, než začal putovat světem, vystudoval Marigold univerzitu v Oxenfurtu, načež vyrazil hledat slávu a vřelou náruč rozkošných dívek. Kvůli ženám se samozřejmě mnohokrát dostal do problémů, ale z tohoto důvodu se také spřátelil s Geraltem, který jej musí neustále zachraňovat.

O Geraltovi Marigold nakonec napsal několik písní, z nichž si posluchače nejvíce získal příběh o sylvánovi. Píseň Marigold pojmenoval Tak dej groš zaklínači, ale ve výsledku její text realitě moc neodpovídá, což umělecky zaměřenému a ziskuchtivému bardovi samozřejmě nevadí.

První série

S Marigoldem se poprvé setkáváme v Dol Blathanna, kde je nedobře přijat místním publikem. Jelikož si bard všiml, že Geralt jako jediný na jeho píseň nezareagoval, přisedl si k němu a poprosil jej o názor. Když si Marigold uvědomil, že mluví se zaklínačem, hned to ostatním oznámil, což Geralta přivedlo k zakázce na ďábla. Geralt se tedy vypravil zjistit, co se za oním případem skrývá a Marigold se k němu samozřejmě přidal a snažil se s Geraltem spřátelit.

Společně byli napadeni sylvánem Torquem, který Marigolda omráčil. Geralta však taktéž někdo dostal a oba se probudili v zajetí elfů. Zde zjistili, že Torque krade zásoby pro elfy a byli připraveni, že je elfové zabijí, protože nechtěli svědky. Geralt však elfy přesvědčil a oni je pustili ven. A byť Marigolda připravili o loutnu, dostal novou, načež začal s přípravou písně o tomto dobrodružství.

O pár let později se dvojice setkala po Geraltově boji se selkiemorou, kdy na jeho počest Marigold zapěl svou píseň. Geraltovi poté zaplatil za lázeň a vzal jej s sebou na slavnost v Cintře, kde se hledal nový ženich pro princeznu Pavettu. Byť Marigold chtěl, aby Geralt zůstal v utajení, byl hned prozrazen a připojil se k samotné královně. Marigold zde pak předváděl svá čísla, načež došlo k odhalení zákonu překvapení a celá slavnost změnila smysl.

Marigold doprovázel Geralta na mnoho z jeho dobrodružství.

Po měsících nalezl Marigold Geralta u řeky, kde se snažil vylovit džina, aby se mohl zbavit svého zákonu překvapení. Marigold chtěl ale džina samozřejmě pro sebe a naneštěstí jej také vypustil. Geralt na Marigolda zase omylem použil své první přání, které jej umlčelo, a proto se rychle vydali najít pomoc. Tu získali od čarodějky jménem Yennefer, která chtěla džina taktéž ovládnout. Yen Marigolda vyléčila a Geralt s Yennefer se ve výsledku postarali i o samotného dži­na.

Další dobrodružství, kterého se Marigold účastnil, souviselo s honem na zeleného draka. Jej a Geralta najal do své družiny Borch Tři Kavky, přičemž se ukázalo, že po drakovi jdou i Yennefer, skupina trpaslíků a Boholt se svými Sekáči. Celá výprava se postupem času zmenšovala a chvíli to vypadalo, že umřel i Borch. Z něj se ale vyklubal zlatý drak a Geralt s Yennefer nakonec udělali vše proto, aby ochránili jeho vejce. Marigold byl nakonec odehnán Geraltem, jelikož jej obvinil ze všech svých nedávných problémů.

Foto: Netflix
loading…