Trigon

Trigon

Seamus Dever Sezóny 2 2018 -


Mocný interdimenzionální démon, který je zároveň otcem Rachel.

Informace

Celé jméno: Trigon
Alias: Trigon
Výška: Proměnlivá
Váha: Proměnlivá
Barva očí: červená
Barva vlasů: bez vlasů
Autoři postavy: George Pérez a Marv Wolfman
Představitel: Seamus Dever
Poprvé se objevil v: The New Teen Titans #2 (únor 1981)

O Trigonovi

Mocný démon, který neustále ohrožuje Zemi ze své dimenze, patří mezi největší záporáky v historii Titánů. Každý jeho příchod donutil Titány stmelit se a napnout všechny síly ve snaze jej odrazit.

Komiksy

Ohyzdný démon Trigon v komiksu debutoval v roce 1981 a už jeho origin je zvráceně lovecraftovský. Trigon totiž vznikl ze svazku kultistky a boha, jehož uctívala. Namísto dítěte se však zrodil démon z dimenze Azarath. Byť se v budoucnu jeho origin změnil a z Trigona se stala entita existující od počátku této dimenze, později se tvůrci vrátili k původní verzi.

Jednou se Trigon střetl s Arellou, členkou Církve krve, jež měla za úkol démona zničit. Ovšem azarathský pán se s ní spojil stejně, jako jeho otec s matkou a Arella později povila Raven. Trigon svou dceru poslal dobývat další dimenze a narazil tak na Zemi. Zde však Rachel narazila na Justice League, konkrétně na Zatannu Čarodějka Rachel pomohla vstoupit do Teen Titans a tento tým se následně pustil do boje s Trigonem, až jej nakonec zahnal zpět do jeho dimenze. Trigon se pak na Zemi několikrát vrátil díky svému kultu pod vedením Brothera Blooda, vždy jej ale Titáni odrazili. V kontinuitě New 52 se Trigonův vzhled změnil a démon získal čtyři další oči, celkově jich tedy měl šest. V sérii Phantom Stranger se pokusil Raven přetáhnout zpět do Azarathu, jeho plány ale opět nakonec selhaly.

Trigon v sérii New 52. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Trigon sehrál hlavní zápornou roli v animovaném snímku Justice League vs. Teen Titans, kde mu hlas propůjčil Jon Bernthal. Jinak je však jeho dvorním dabérem Kevin Michael Richardson, jenž jej mluvil v letošním crossoveru Teen Titans Go! vs. Teen Titans a také v seriálech Teen Titans a Teen Titans Go!.

Oba Trigonové ve filmu Teen Titans Go! vs. Teen Titans. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

Za Trigona si můžeme zahrát v DC Universe Online a objevil se jako nehratelná postava i v Injustice: Gods Among Us. Hrát se za něj dá i v Lego DC Super-Villains, kde mu hlas propůjčil Darin De Paul.

Trigon ve hře Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

Titans

Seamus Dever jako Trigon. Foto: DC Universe
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!