Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson Sezóny 22 2002 - 2015


Zakladatel nové podoby pořadu, žurnalista a nejznámější motoristický guru… na světě.

Jeremy Clarkson, přezdívaný „Jezza“ nebo „Orangutan“, je nejznámější tváří Top Gearu. Moderoval už původní formát pořadu, a to mezi roky 1988 až 1998. Už tehdy byl známý tím, že auta recenzoval vtipně a originálně, ale v té době to ještě nebylo nic tak razantního jako později.

V roce 2002 začal spolupracovat s Andym Wilmanem na novém formátu, který ještě téhož roku uvedli na obrazovky. Jeremy se okamžitě stal miláčkem fanoušků, a z původně malého pořadu vysílaného pouze v Británii se stala bestie světových rozměrů. Jeremy se stal oblíbeným hlavně díky tomu, že se o autech vyjadřoval tak jako nikdo jiný. Používal originální přirovnání, těžko srozumitelné věci vysvětloval co nejprimitivněji nebo se tím neobtěžoval vůbec. Legendární se stal jeho humor, když si dokázal udělat legraci prakticky z kohokoliv nebo čehokoliv. Také byl známý tím, že vždy řekl, co si myslel, a nebál se urazit žádnou automobilku, národ, stát nebo konkrétní osobu. Jeho kolegové i lidé ze štábu se shodují, že do Top Gearu dával opravdu vše, myslel na něj dnem i nocí a pořád vymýšlel, jak by se něco dalo vylepšit.

Mračna se nad ním začala stahovat už roku 2014, ale skutečná bouře přišla o rok později. Poté, co po natáčení pod vlivem alkoholu napadl produkčního Oisina Tymona, se společnost BBC rozhodla, že mu nadále neprodlouží smlouvu. Jeremy pak přestoupil k Amazonu, u kterého teď pracuje na pořadu The Grand Tour.

Foto: Amazon Prime Video