True Detective

True Detective


Co byste měli vědět o první řadě seriálu? True Detective je temné drama a napínavý thriller o dvou detektivech (Woody Harrelson, Matthew McConaughey), kteří sedmnáct let řeší případ sériových vražd. Vše začíná v roce 1995, kdy detektivové odhalí první zohavené tělo. Obtížný případ posléze řeší ve dvou dalších časových rovinách, a sice v letech 2002 a 2012, během nichž se ve vzpomínkách stále vrací do devadesátých let. Ani po tolika letech pro ně ale lov na vraha nekončí. Seriál napsal Nic Pizzolatto a režíroval Cary Fukunaga.

(Hlavní postavy první série Temného případu. Foto: HBO)

Co byste měli vědět o druhé řadě seriálu? Druhá řada přináší zcela nový případ. Příběh se z Louisiany přesouvá do Kalifornie. V korupcí prolezlém průmyslovém městečku Vinci jednoho večera najde člen dálniční hlídky (Taylor Kitsch) mrtvého tajemníka města, což okamžitě spustí jak místní, tak i státní vyšetřování, do kterého se připlete detektiv z Vinci (Colin Farrell) a detektiv z Ventury (Rachel McAdams), která má za úkol zároveň vytáhnout špínu na křiváckého kolegu (Farrella). Rychlému a hlavně skutečnému vyřešení vraždy a s ní souvisejícím byznysu za miliardy dolarů však brání obstrukce ze všech složek města a na vlastní pěst po viníkovi pátrá i podnikatel (Vince Vaughn), který kvůli smrti tajemníka přišel skoro o všechno. Scénář napsal Nic Pizzolatto, režie už se ujalo více lidí, Cary Fukunuga se přesunul k jiným projektům.

(Hlavní postavy druhé série Temného případu. Koláž/Foto: HBO)

Co byste měli vědět o třetí řadě seriálu? Po víc než tříleté pauze přichází Nic Pizzolatto se třetím Temným případem. Kopce, lesy i jezera oblasti Ozarks rozprostírající se na území čtyř států: Arkansasu, Missouri, Oklahomy a Kansasu. Tamní detektiv a jeho parťák (Mahershala Ali a Stephen Dorff) z Arkansasu vyšetřují v roce 1980 zmizení dvou dětí, Willa a Julie Purcellové, které žijí ve střídavé péči rozhádaných rodičů Toma a Lucy. Děti se ztratí ve fiktivním městě West Finger. Na příběh děsivého nevyřešeného případu vzpomíná hlavní vyšetřující detektiv (Ali) v roce 2015. O retros­pektivu se pokouší před kamerou při natáčení dokumentárního pořadu.loading…