Shrnutí a postřehy k epizodě Incandescence

Shrnutí a postřehy k epizodě Incandescence

21.9.2015 18:00


Předposlední epizoda seriálu s názvem Incandescence nám předvedla novou královnu ve vší parádě. Jaké další postřehy jsme si pro vás připravili z této epizody a co nás nejspíše bude čekat ve finále celého seriálu?


Pravá Christine

Všemi nenáviděná Christine Price ukazuje v předposlední epizodě seriálu svou pravou tvář a my vlastně zjišťujeme, že se jedná celkem o sympatickou ženu, která má pochopení téměř pro vše, je starostlivá, má svědomí a hlavně je to člověk, což se o původní Christině nedalo říci. Je těžké si tipnout, jak by postava byla oblíbená mezi fanoušky, kdyby se takto chovala od začátku.

Cyklus Christiny je u konce, svůj úkol splnila a připravila půdu pro novou královnu. Nyní je tedy nadobro pryč jak Christine, tak i Eva Sinclair, která zemřela na konci minulé epizody. Obě postavy jsme zažili pouze infikované a bohužel jsme neměli příliš možnost vidět je ve scénách, kdy jsou samy sebou a chovají se normálně.

(Příběh Christine je u konce. Foto: CBS)

Hrozba pro okolní svět

Vůbec poprvé se v seriálu řeší, že infikovaní lidé by mohli představovat hrozbu pro okolní svět. Hektor Martin si je moc dobře vědom této hrozby, a proto radši všechny v Kupoli obětuje, než aby nechal jakéhokoli člena rodiny opustit navždy Kupoli a riskovat tak, že se nákaza bude rozšiřovat dál.

Hektor ví, že jediný Joe pracuje na sejmutí Kupole, proto v podstatě stačí, když zabije jeho. Kupole ale nyní vápenatí a všichni v ní se brzo udusí, takže v podstatě každý normální člověk se chce z Kupole dostat ven. To staví Hektora do osamocené pozice a v bývalém spojenci Velkém Jimovi nachází nepřítele. Hektor Martin se tak poslední epizody nedožije a umírá Jimovou rukou.

(Hektor Martin, ředitel Aktaionu, si nebojí ušpinit ruce. Foto: CBS)

Všichni zemřou

Nyní už víme, že příští epizoda bude skutečně tou poslední z celého seriálu. Určitě se s jednou z hlavních postav nadobro rozloučíme. Otázka je jen, se kterou a proč. Hektor Martin řekl, že je zapotřebí zabít každého infikovaného a to i toho, který je v podstatě „vyléčen“. Je tedy nějaká šance, že příští epizodu ztratíme Barbieho, Norrie, Huntera a i všechny ostatní infikované dohromady?

I v nejnovější epizodě znovu zazněla zmínka „o těch Druhých“, kteří přijdou a zničí pozemšťany. Vsadím se, že toto měla být nová dějová linka pro čtvrtou sezónu, protože náznaky na novou, mimozemskou rasu v seriálu jsou. Tuším, že se ale v poslední epizodě nikoho takového nedočkáme a tvůrci chytře tuto zápletku zametou pod koberec.

(Joe je stále jediný, který může zachránit všechny v Chester's Millu. Foto: CBS)

Královna v akci, nebo Flash v akci?

V minulých postřezích jsme řešili, zda se v seriálu začínají objevovat superschopnosti. Po zajímavých chvatech Evy a Juniora, jsme se v nejnovější epizodě mohli přesvědčit, že tomu tak skutečně je. Junior, který vždy v pěstním souboji neměl šanci proti Barbiemu, nyní s přehledem vyhrává. Až samotná Julia musí zakročit a Barbieho zachránit.

Nová královna se narodila a rovnou i vyrostla. Vypadá podobně jako Eva, jen oči má po Barbiem. Tuhle větu už jsme všichni ale někde slyšeli, ne? Nebylo to v Under the dome, ale v knize o Harrym Potterovi, kde často postavy Harrymu říkali, že vypadá jako otec, jen oči má po matce. Mnohem zajímavější v epizodě bylo, jak se nová královna pohybovala. Někoho by klidně ty prudké pohyby mohly zmást, aby si myslel, že klidně sleduje seriál The Flash, příběh o superrychlém hrdinovi. Příště nás čeká finále třetí série a poslední postřehy. Jak to všechno dopadne?

(Sotva jsme si Evy zbavili, tak se vrátí jako… Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Love is a battlefield
Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy
Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B
Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point
Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.


Jít na Under the Dome | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!