Judith

Judith

Jennie Jacques Sezóny 3 2015 - 2019


Manželka Aethelwulfa z Wessexu.

Seriálová Judith

Judith je dcerou northumbrijského krále Aellea, který se rozhodl uzavřít výhodné spojenectví mezi Northumbrijským královstvím a království Wessexu. Toto spojenectví je zaměřeno proti království Mercia, kde se vedou neustálé války. Spojenectví bylo stvrzeno sňatkem mezi Judith a Aethelwulfem, který je synem krále Ecberta.

Po sňatku se Judith narodil syn Aethelred. Judith však nebyla nikterak spokojená se svým novým manželstvím, proto svého manžela podvedla s knězem Athelstanem.

V druhé řadě hrála tuto postavu herečka Sarah Greene, kterou ve třetí sérii nahradila herečka Jennie Jacques.

Judith je…

Skutečná Judith

Judith je v seriálu Vikingové dcerou krále Ælla z Northumbrie. Ten touží po uzavření spojenectví s královstvím Wessex, a proto svou dceru provdá za prince Æthelwulfa. Judith porodila syna Aethelreda, ale protože nebyla spokojená se svým manželstvím, podvedla Æthelwulfa s knězem Athelstanem. Poté se jí narodil nemanželský syn Alfréd Veliký.

Tady se ovšem seriál historie moc nedrží. Skutečná Judita Flanderská byla dcerou Ermentrudy Orleánské a krále Karla II. Holého ze Západofranské říše. Nejprve byla vdaná za krále Æthelwulfa z Wessexu, po jeho smrti se provdala za jeho syna Ethelbalda, ale ani s jedním neměla žádné děti. Když znovu ovdověla, byla poslána do kláštera, ale proti vůli svého otce utekla a provdala se za flanderského hraběte Balduina. S knězem Athelstanem se nikdy nepotkala a Alfréd Veliký nebyl jejím synem.

Foto: History
loading…