Které seriály od The CW mají největší šanci na prodloužení?

Které seriály od The CW mají největší šanci na prodloužení?

30.1.2023 19:55


V loňské sezóně zažila stanice The CW krvavá jatka, když bylo předčasně ukončeno mnoho jejích seriálů. Některým se podařilo přežít, avšak i je nečeká nijak příznivá budoucnost. Nové vedení stanice totiž rozhodně nehodlá prodloužit všechny.


Jelikož stanice The CW získala na podzim nového majitele Nexstar, a jednání probíhala už spoustu měsíce předtím, došlo v loňské sezóně na rušení spousty seriálů. Naštěstí byla nejistá budoucnost předem oznámena všem tvůrčím týmům jednotlivých seriálů a tudíž mohly předešlým sériím poskytnou alespoň nějaké zdání uzavření. Nexstar se ale nijak netají tím, že hodlá na stanici provést spoustu změn, aby konečně začala vydělávat. To znamená i zásadní změny v programu, který budou převážně tvořit neskriptové seriály, a nedávno například stanice získala k vysílání golfový program LIV Golf.

Součástí programu ale zůstane i několik skriptových seriálů, ale bude jich minimum. Letos zakončí své vysílání seriály The Flash, Riverdale a Nancy Drew a na podzim odvysílala svou závěrečnou sérii Supergirl. Na druhou stranu už ale víme o jednom seriálu, který určitě pokračovat bude, a tím je ratingová jednička této stanice All American, který se tak dočká šesté série. Tím tedy zůstává sedm seriálů, nad nimiž visí otazník o jejich budoucnosti. A Nexstar již dříve oznámil, že celkem se prodloužení dočkají nejspíš pouze tři seriály (můžeme jen doufat, že toto číslo nakonec třeba navýší na čtyři). A jelikož jedno místo už zabral All American, zůstávají volná jen dvě místa. Jakou mají seriály šanci?

1. Walker

Asi největší naději na prodloužení má náš Walker. V přímém sledování zastává v rámci ratingu třetí místo a co se týče sledovanosti, tak tam si drží první příčku. Nexstar chce navíc cílit na starší publikum, a ne na mladší, jak to bylo u CW zvykem pod minulým vedením, a Walker jim tedy do této kolonky přesně pasuje. Závěrem tedy není nic, co by Walkerovi mělo zhatit jeho prodloužení. Ale člověk nikdy neví.

2. Walker: Independence

Walkerově prequelu Walker: Independence určitě napomáhá to, že patří do jednoho univerza se svým starším sourozencem, který má největší šance na další řadu. V přímém sledování sice seriál nijak neexceluje, avšak svá čísla navyšuje v opožděném sledování a po Walkerovi si zabírá druhou příčku. Seriál také cílí na starší diváky a ještě mu napomáhá fakt, že aktuálně roste díky seriálu Yellowstone a jeho prequelům 1883 a 1923 zájem o westernový žánr. Walkerovic seriálová rodinka by tedy dávala velký smysl na zabrání dvou volných míst do další sezóny.

3. Superman & Lois

Superman s Lois teprve svou novou sérii představí a tudíž nemáme aktuální čísla o sledovanosti. Loni byl seriál se svou sledovaností na druhém místě jen kousek za Walkerem a je tak u diváků velice oblíbený. Lze předpokládat, že i letos si seriál povede poměrně dobře a nejspíš opět bude jen kousek za Walkerem. Tím pádem má určitě šance na další řadu. Ale je tu jedna věc, která to celé komplikuje. Nexstar totiž zjevně nemá moc velký zájem o pokračování komiksového univerza a navíc James Gunn a Peter Safran, nové hlavy DC Studios, hodlají budovat provázanější filmový a seriálový svět DC a mohou si tak vyžádat ukončení všech DC seriálů, které pod jejich plány nezapadají. Důkazem jsou i nedávná ukončení seriálů Titans a Doom Patrol.

4. All American: Homecoming

Nebudeme si nic nalhávat, spin-off Homecoming na svého staršího sourozence nedosahuje. V přímém sledování jde aktuálně o seriál s nejmenší sledovaností, avšak to si vynahrazuje druhým největším ratingem po All American. Nicméně jde o seriál, který má vazby na jediný seriál, který už byl prodloužen. Proč si jej tedy nenechat a nepokračovat v jejich společné cestě?

5. Kung Fu

Kung Fu je pravděpodobně veteránem s nejmenší šancí na prodloužení. Sledovaností ani ratingem nijak neexceluje a svým stejně starým parťákům (tedy Walker a Superman & Lois) se nemůže rovnat. Kung Fu ale také více přitahuje starší diváky, na které chce stanice cílit, čímž má malinkou šanci na čtvrtou řadu, a navíc jde o jediný seriál se zcela asijským zastoupením v hlavních rolích (vyjma jedné jediné hlavní postavy).

6. The Winchesters

Winchesterovi, prequel úspěšného Supernatural, je na tom v přímém sledování podobně jako druhá letošní novinka Walker: Independence a v opožděném je hned za ním. V tomto pojetí tedy nelze dát jednomu přednost před druhým. Independence má ale větší šanci díky tomu, že cílí na starší diváky, kdežto Winchesterovi přitahují spíše pozornost mladších diváků. Řekněte sami, budou se chtít takoví diváci golfu dívat na romanticky laděný nadpřirozený seriál?

7. Gotham Knights

Poslední novinka, která se v této sezóně teprve představí, je batmanovský seriál Gotham Knights. Tady ale není moc o čem uvažovat. Je to stejný případ jako u Superman & Lois. Můžeme předpokládat, že se svou sledovaností na tom bude asi stejně jako ostatní novinky, ale jelikož jde o DC seriál, můžeme jej už předem považovat za mrtvý a ze všech sedmi má určitě nejmenší šanci na prodloužení.

Zdroj: TVLine
Foto: The CW

Které dva seriály byste nejradši viděli v další sezóně vy?


Jít na Walker | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře