Barevný komiks: Zákulisní informace k 81. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 81. číslu

22.1.2024 15:00


Po dvou poklidných číslech v komiksu znovu stoupá napětí. Chodci provalí zeď a vtrhnou do Alexandrie, Tobin umře a Morgan je pokousaný. Co o tomto čísle pověděl autor komiksu tentokrát?


Není úniku je teď v plné parádě. Spencer skoro umře. Chudák Tobin umře… a Morgan je pokousaný. Události rozhodně nabraly na obrátkách. V předešlém čísle to bylo trochu pomalejší, ale tady se to parádně rozjelo.

Pokud mám být k tomuto číslu kritický, přiznávám, že se tady dost řeší logistika. Zdi jsou postaveny takhle, lano se musí ukotvit mezi dvě trubky. Myslím, že dnes nechávám postavy řešit takovéhle věci celkem často. Upřímně, občas je to trochu nezáživné.

Ale hele, tohle je pořád můj nejúspěšnější projekt. Možná chtějí lidé právě tohle? Kdoví.

Podívejte se na ten vyčerpávající seznam postav na pravé straně. No panečku… čas začít zabíjet postavy ve velkém, no ne? Zdá se to nevyhnutelné.

Ani za nic si nemůžu vzpomenout, co znamenají ty dlouhé čárky nalevo nebo ty krátké čárky napravo. Většinou si tak značím, které postavy se v daném čísle objeví, ale tohle není ten případ. No nic, na tohle už asi nepřijdeme.

Zdá se, že tohle bylo celkem přímočaré číslo bez žádných velkých změn. No nic, můj život byl jednoduchý, když jsem tohle číslo psal, ale kvůli tomu je teď těžké přijít na něco, o čem tady mluvit. Omlouvám se.

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. – 3. Tady beze změny. Přesně jsem věděl, jak chci tohle číslo začít.

4. V tomhle čísle je spousta sexu, nebo spíše scén po sexu. Snažil jsem se k těmto postavám vytvořit nějaké emocionální pouto, než se začne dít nevyhnutelné. Ve výsledku je to možná dost průhledné, ale nemyslím si, že si toho napoprvé někdo všiml.

5. Neplánoval jsem tady udělat scénu s Rickovým telefonem, ale ukázalo se to jako výborná příležitost. Tahle scéna vznikla až při psaní finálního obsahu.

6. Chtěl jsem tady ukázat Glenna, ale přeskočil jsem to.

7. Scéna s Glennem se přesunula sem.

8. Ani tady žádná změna.

9. Tady jsem původně plánoval, že Spencer si bude hrát na hrdinu a bude trvat na tom, že půjde zachránit Andreu. Místo toho jsem se rozhodl, že nebude takový pozér a přinese lano s tím, že ten nápad dostal nezávisle na Glennovi. Rozhodl jsem, že takhle to bude zajímavější.

10. Na této straně měli původně hledat zásoby. Nuda!

11. – 13. Pane jo. Já jsem odložil akci, abych přidal dvě další strany logistiky? Co můžu říct? Občas dělám chyby. Ne vždy se zadaří!

14. – 16. I když jsem akci posunul o dvě strany, stejně jsem dohnal poznámky a dokázal na 16. stranu vměstnat spoustu akce. Možná, že takhle to funguje lépe. Občas se zadaří!

17. Tohle možná měla být otočka stránky, ale občas to prostě nevyjde a je potřeba udělat oběti.

18. Tohle je důležitější otočka stránky, která dostala přednost.

19. Tady se to trochu změnilo. Holly přijde varovat Ricka, než aby sám uslyšel, že se něco děje.

20. Z „roztrhaných lidí“ se nakonec stal pouze Tobin. Chudák Tobin.

21. – 22. A pak… ale ne. Rick zatáhne Morgana do akce, aby mu pomohl, a toho pokousají. Vzácný konec, který nebyl na celou stranu, ale ve výsledku fungoval parádně. Vznikl z toho tak dvojitý zvrat, Morgan je pokousaný a Rick je ve vážném nebezpečí. Napětí!

Foto: Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře