Barevný komiks: Zákulisní informace k 82. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 82. číslu

19.2.2024 15:00


Chodci pronikli do Alexandrie a Morgan je pokousaný. Zatímco někteří se ještě snaží bojovat, jiní se ukrývají a ztrácejí naději. Aby ochránil své blízké, je Rick odhodlaný neohlížet se na nikoho.


V tomhle čísle se toho stane hodně. A starý dobrý Rick Grimes na konci čísla znovu vypadá jako záporák! Skutečně jsem si užíval, když jsem musel Ricka tlačit až na hranu. Bylo toho na něj hodně, a tak je snadné uklouznout, když je váš život plný extrémů. Alespoň to tak vidím.

Je skvělé, když máte takový obsáhlý příběh s tolika postavami, že můžete pracovat na tolika příbězích. Carlovo zabití Bena. Morgan a Duane. Glennův strach. Michonne usekne Morganovi ruku. Spencer a Andrea. Gabriel a kostel. Bylo toho tolik.

Pro spisovatele je to skvělé. Prostě si udržuju přehled o všech postavách a o tom, co se s nimi děje, proto tady čas od času můžete vidět seznam postav. Procházení seznamem a ukazování jednotlivých postav má za následek to, že psaní jde skutečně rychle. Než se nadějete, každý malý příběh se o kousek posune, a je tady spousta dvou nebo čtyřstránek, které pokryjí celé číslo. Připomíná to mýdlovou operu a nikdy nekončící příběh, kdy se v každém díle příběh o kousek posune. Proto jsem se nikdy neurazil, když někdo nazval The Walking Dead „mýdlovou operou se zombiemi.“

Ano… o to jsem se právě snažil. Nevidím to jako špatnou věc.

Fajn, tak tedy obsah.

Vpravo nahoře je příběh Carla a Morgana. Byla to důležitá část tohohle čísla, tak jsem si to tam načmáral, abych na to nezapomněl. Počkat… není právě to smyslem těchto poznámek? Musel jsem to skutečně psát celé? Mohl jsem prostě říct, že to byla důležitá součást čísla. Uh… trapas.

No nic, dole je zase Glenn, Heath, Spencer a Andrea. Další scéna, u které jsem nevěděl, kde přesně ji zařadím, ale nechtěl jsem na ni zapomenout.

Oh, a ta kresba. Jen se na ni podívejte. Mohl by to být někdo náhodný, ale myslím že to je postava z Invincible, která měla připomínat Data ze Star Treku: Nové generace. Je zábavné, když si vzpomenu, jak jsem oba komiksy psal najednou. Upřímně… připadá mi, jako kdybych se dnes flákal.

Možná se k tomu jednoho dne vrátím. Zvládnu udělat další dva komiksy s více než stovkou čísel, na kterých budu pracovat současně? Kdoví.

Ale asi ne…

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. „Tahání“ se tam nakonec tak úplně nedostalo.

2. I když tato scéna zůstává stejná, přidal jsem tam víc napětí. Vždy je lepší, když můžete useknutí končetiny udělat na levé straně.

3. Původně jsem plánoval, že se Rick a Michonne budou hádat o tom, zda Morganovi ruku useknout nebo ne. Ale řekl jsem si, že touhle dobou je něco takového již bráno jako samozřejmost, spíše nezbytnost na kterou si již všichni zvykli. Žádné váhání. Mnohem lepší.

4. – 6. Tady žádné změny.

7. Tady se to začalo vymykat z rukou. Tahle scéna s Abrahamem se přesunula na později, abych zvýšil napětí.

8. – 10. Naštěstí jsem si nechal devátou stranu prázdnou, takže jsem to mohl posunout. Co mělo být původně na desáté straně, tam nakonec pořád je, spolu s Maggie. Uf!

11. Tohle se posunulo a scéna s Abrahamem znovu sloužila ke zvýšení napětí.

13. Tahle scéna se přesunula až dolů na dvacátou stranu.

15. Scénu s Gabrielem, který opět zamkne dveře kostela a nechce nikoho vpustit dovnitř, jsem tehdy ještě neměl vymyšlenou. To jsem vymyslel až při psaní finálního obsahu. Je důležité, abyste vždy zůstali otevřeni novým nápadům. Musíte zůstat flexibilní.

17. – 18. Tady je zkratka k tomu, z čeho se nakonec stala celkem emocionální scéna. V podstatě to tady je zapsané, ale zároveň není.

19. A zpátky do chaosu! Tohle jsem přesunul již na šestou stranu. Glenn tady skutečně vyšiloval, že jo? Možná by bylo lepší, kdyby se sesypal až poté, co se toho stane víc.

20. Tohle se posunulo na další stranu. Musím přiznat, že je to má chyba. Mluvení o zombii u dveří, místo toho, abychom ji přímo viděli. Vím, že mi došlo místo, ale je to celkem velká chyba. Ta scéna by byla mnohem efektivnější, kdybych tu zombii u dveří ukázal… a dal Charliemu něco na kreslení. Hanba mi.

22. Ksakru… není tato poznámka lepší a jednodušší než ta, kterou jsem nakonec použil? Možná. Ale na to už je pozdě. V budoucnu bych se měl víc držet svých původních nápadů.

Foto: Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře