Barevný komiks: Zákulisní informace k 89. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 89. číslu

19.5.2024 17:22


Zatímco je Rick na výpravě, kde propadá depresím kvůli Carlovi, v Alexandrii je Nicholas přinucen vyvolat vzpouru, aby se zbavil Ricka a jeho skupiny. Jenže to netuší, s kým má co do činění.


Ha! Jak jsem psal minule, Nicholas mohl mít mnohem silnější moment na konci předešlého čísla. Nakonec je to na první stránce tohoto čísla. „Zabijeme Ricka dřív, než on zabije nás.“ Bum. To by byl parádní konec minulého čísla.

Tato první stránka je pro mě potěšující. Když teď procházím komiks znovu, často se cítím trapně, že neustále opakuji ten vzorec, ve kterém velký zvrat z konce jednoho čísla zruším hned první stránkou dalšího čísla. Je dobré konečně vidět změnu, kde naopak zvrat z konce čísla na začátku dalšího čísla ještě vyhrotím. Paráda.

„Obálka – Andrea škrtí Spencera.“ Pane jo… snažil jsem se vůbec tuhle scénu zapracovat do komiksu? Heh… asi ne. Hele, obálky mají vypadat super a mají vás přimět, abyste byli zvědaví na to, co se v daném čísle může stát, a pokud se stane něco stejně zajímavého, tak je to v pořádku. Alespoň tak to vidím já.

Vpravo nahoře: Glenn možná slyší Nicholase. Boj?“ To jsem si napsal jako první. Prostě jsem si určil hlavní zápletku čísla.

Vpravo dole: „Koupit si Trapper Keeper!“ Hele, miluju eBay. Jen máloco mi dělá větší radost, než na eBayi hledat nějakou starou hloupost, kterou jsem měl jako dítě. A čas od času dostanu chuť koupit si něco ze svého dávno ztraceného mládí. Takže ano, během psaní tohoto čísla mi něco tuto věc připomnělo, a tak jsem si to zapsal, abych na to nezapomněl. Zábavný fakt: nikdy jsem si Trapper Keeper nekoupil. Občas jsem si nějaké prohlížel, ani nikdy jsem nenašel přesně takový, jaký jsem měl v dětství. Mlhavě si vzpomínám na 3D geometrické vzory, ale budu vědět, že je to on, až ho objevím. Po deseti letech hon pořád pokračuje!

Pod tím je seznam lidí, se kterými jsem tehdy spolupracoval na komiksech. Pokud to není očividné: Jason Howard (Superdinosaur), Charlie Adlard (The Walking Dead), Rob Liefeld (The Infinite), Ryan Ottley (Invincible), Cory Walker (Invincible, Science Dog). Každopádně pokud jste některý z těchto komiksů nečetli, pořád jsou v prodeji. Nevadí, když to tady zmíním?

Poslední věc: „Doteď jste přežívali… teď je načase začít žít.“ Myslím, že tato věta se objeví v dalším čísle. Uvidíme.

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. Tady měl mít Spencer víc prostoru, ale plány se změnily.

2. Jak vidíte tady: „Glenn je přistihne.“ To změnilo celou scénu a musel jsem upravit předešlou stránku, aby tomu odpovídala.

3. – 6. Konverzace o Carlovi se ani moc nezměnila. Dialog ze šesté strany je napsaný ve středu papíru.

10. „Glenn udělá něco skvělého. Kopanec do koulí?“ Tedy, mohl jsem se víc snažit, abych přišel s něčím lepším? Možná. Ale kopance do koulí jsou celkem super, že? Nevím.

12. „Zombie!“ Jistě. Touhle dobou jsem si plně uvědomoval, že v komiksu se již zombie moc nevyskytují. Takže jsem se rozhodně snažil, aby tam byla nějaká zombie scéna vždy, když byla příležitost. Nic jsem tam však netlačil na sílu, pouze když to dávalo smysl. Ale snažil jsem se, aby jich tam bylo víc.

13. – 16. Tady žádné změny.

17. Scéna s Rickem se posunula, takže tohle byla dvoustrana s Nicholasem.

19. To, že se Rick objeví na pravé straně místo na levé, není moc skvělé, ale bral jsem to jako kompromis k tomu, aby mohla na stranách 20. – 21. být ta dvoustrana.

22. Konečně nějaký dialog, který se vůči původním poznámkám vůbec nezměnil.

Foto: Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře