Jak sledovat seriály The Walking Dead v chronologickém pořadí?

Jak sledovat seriály The Walking Dead v chronologickém pořadí?

2.5.2024 10:00


Svět The Walking Dead obsahuje hned několik seriálů, které se odehrávají v různých časových obdobích. Pokud je chcete zhlédnout v chronologickém pořadí od začátku apokalypsy po současnost, nabízíme vám stručný přehled.


Fear the Walking Dead – 1. série

Rodiny Clarků, Manawů a Salazarů se musejí spojit, aby přežily první dny nákazy ve městě Los Angeles. Když odhalí plán armády na zničení města, vloží své životy do rukou tajemného Victora Stranda.


 

Fear the Walking Dead – 2. série

Skupina se uchýlila na Strandovu jachtu Abigail a míří na ranč jeho přítele za mexickými hranicemi. Vnitřní konflikty však zanedlouho způsobí jeho pád a skupina se rozdělí.


 

Fear the Walking Dead – 3. série

Poté, co jsou na amerických hranicích zadrženi Troyovými vojáky, je skupina přesunuta na Ottův ranč. Jeho existenci ohrožuje konflikt s kmenem indiánů a nestabilní Troy. Daniel a Strand se zatím setkají na přehradě a ocitnou se v centru konfliktu o vodu.

 

The Walking Dead – 1. série

Policista Rick Grimes se probouzí z kómatu a zjišťuje, že svět, který znal, je nadobro pryč. Hnán touhou nalézt svou rodinu se vydává do Atlanty, kde nalezne zoufalou skupinku přeživších.


 

The Walking Dead – 2. série

Rick se snaží udržet svou skupinu naživu. Okolnosti je zavedou na poklidnou farmu Hershela Greenea, ale ani tam neuniknou strachu ze smrti. Rick se navíc musí postavit svému nejlepšímu příteli, který ho chce zabít.


 

The Walking Dead – 3. série

Několik měsíců po pádu farmy se Rickova skupina uchýlila do zdánlivého bezpečí bezútěšné věznice. V nedalekém sousedství se Andrea a Michonne dostanou do městečka Woodbury, které vede Guvernér. Ten chce brzy Rickovu věznici získat pro sebe.

 

The Walking Dead – 4. série

Skupina si z věznice udělala svůj nový domov. Pocit bezpečí ale brzy naruší zákeřná chřipka, a navíc se na scénu vrací Guvernér. Po pádu věznice je skupina rozdělena a každý bojuje sám za sebe.


 

The Walking Dead – 5. série

Rickova skupina uteče ze zajetí kanibalů a po neúspěšném pokusu o záchranu Beth se vydává do Washingtonu D.C. Tam konečně naleznou to, co celou dobu hledali, ale po takové době si na normální život v Alexandrii nemohou zvyknout.


 

The Walking Dead – 6. série

Rickova skupina se dostává do vedení Alexandrie. Nyní ji musejí ochránit před útokem Vlků i hordy chodců, která se dostane dovnitř. Později narazí na komunitu Hilltop, díky které se dozví o hrozbě ze strany Spasitelů, a rozhodnou se podniknout preventivní úder, který bude mít dalekosáhlé následky.

 

The Walking Dead – 7. série

Negan Rickovi ukáže, jak šeredně se spletl, a omotá si Alexandrii kolem prstu. Zatímco Rick se podřídí a čeká na příležitost, na Hilltopu a v Království se rodí zárodky odporu. Když Rick uvidí, že mají naději, rozhodne se toho využít.


 

The Walking Dead – 8. série

Spojená koalice Alexandrie, Hilltopu a Království útočí na Spasitele, ale i oni mají pár es v rukávu. Válka je nemilosrdná, ale nebezpečí pořád představují i chodci, o čemž se přesvědčí Carl. Negan mezitím zjišťuje, že ne všichni Spasitelé stojí na jeho straně.

 

Fear the Walking Dead – 4. série

Do Texasu přichází Morgan Jones, který zde nalezne Aliciu, Nicka, Stranda a Lucianu, kteří se honí za pomstou. Když s pomocí svých nových přátel Johna a Althey odhalí, co se stalo, rozhodne se jim pomoct.


 

Fear the Walking Dead – 5. série

Morgan a jeho skupina se snaží pomáhat lidem v nouzi, ale nikdo jim nevěří. Když se jim konečně někdo ozve, padnou do pasti a ocitnou se v nebezpečné oblasti. Svými činy si ale konečně vyslouží důvěru cizinců a začnou pomáhat. Brzy však narazí na konkurenci.

 

The Walking Dead – 9. série (epizody 1 – 5) 

Po válce s Neganem komunity vzkvétají a spolupracují na obnově zničeného světa, jenže staré rány se hojí těžko a někteří odmítají zapomenout. Rick Grimes se musí obětovat, aby ochránil všechno, co vybudoval.


 

Fear the Walking Dead – 6. série

Morganova skupina žije v područí Virginie a jejích Průkopníků, ale ne všichni jsou šťastní. Morgan dává dohromady odpadlíky, kteří chtějí Virginii sesadit. Poté však zjistí, že je ohrožuje hrozba takových rozměrů, že na to nikdo nebyl připraven.


 

Fear the Walking Dead – 7. série

Po jaderném útoku je Texas v troskách a zamořen radiací. Jediným bezpečným místem v okolí je věž, kterou okupuje Victor Strand, a aby ji ochránil, sahá po tom nejhorším, co v sobě nalezl. Jeho jediná přítelkyně Alicia balancuje na pokraji smrti.


 

The Walking Dead: World Beyond – 1. série 

Deset let po začátku apokalypsy se Iris, Hope, Elton a Silas vydávají zachránit doktora Bennetta, v patách jsou jim Felix a Huck. Nikdo z nich netuší, že Občanská republika mezitím vyhladila jejich domov a že jejich cesta je pouze součástí většího plánu.

 

The Walking Dead: World Beyond – 2. série 

Skupina se dostala do výzkumného střediska Občanské republiky, kde zjistí, čeho všeho je armáda schopná a že plánuje vyhlazení Portlandu. Aby tomu zabránili, jsou připraveni obětovat všechno, do cesty se jim však postaví praporčice Jadis Stokes.


 

The Walking Dead – 9. série (epizody 6 – 16) 

Šest let po zmizení Ricka Grimese přivede Judith do Alexandrie skupinku přeživších, ale mnoho se za tu dobu změnilo. Zatímco Henry začíná novou etapu svého života, osady začne ohrožovat skupina Šeptačů, která žije mezi mrtvými.


 

The Walking Dead – 10. série

Skupina naplno pocítila, čeho všeho jsou Šeptači schopni, a teď se za každou cenu snaží nevkročit na jejich území. Honba za pomstou však vede Carol k drastickému rozhodnutí, které ovlivní další průběh války.


 

The Walking Dead – 11. série

Alexandrie zoufale potřebuje jídlo, a proto se Maggie vydává na nebezpečnou misi. Po návratu kartami zamíchá Společenství, které má s komunitami své vlastní plány, a hrdinové začnou odkrývat zkaženost, která se ukrývá pod jeho pozlátkem.


 

Fear the Walking Dead – 8. série

Sedm let pod nadvládou Kaplana Morganovu skupinu rozdělilo a udělalo z nich jiné lidi. S pomocí Madison se však Morgan snaží všechno zachránit a dát své dceři a dalším dětem šanci na lepší život. Morgan i Madison musejí čelit démonům své minulosti.


 

The Walking Dead: The Ones Who Live 

Rick Grimes byl posledních osm let zajatcem Občanské republiky, odkud se neúspěšně pokoušel uniknout. Jeho milovaná Michonne se ho poslední rok pokoušela zoufale najít. Nyní jsou opět spolu a čelí tomu, že oba se domů nemůžou vrátit.

 

The Walking Dead: Daryl Dixon – 1. série 

Daryl Dixon se na svých cestách dostal do problémů a ocitl se na pobřeží Francie. Zatímco hledá způsob, jak se vrátit domů, spřátelí se s Isabelle a Laurentem, kterého se zaváže dostat do bezpečí. Před nimi však stojí celá Francie a její nová vláda.


 

The Walking Dead: Dead City – 1. série 

Maggie musí skousnout svůj odpor a požádat Negana o pomoc se záchranou svého syna, který byl unesen do New Yorku jedním z bývalých Spasitelů. Ve městě plném mrtvých však mají za patami strážce zákona a Negan zjistí, že pravda o únosu je ve skutečnosti úplně jiná.


 

Foto: AMC


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!