Komiksová předloha a seriál: Porovnání u dvacáté epizody Splinter

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u dvacáté epizody Splinter

22.3.2021 18:00


Dvacátý díl byl věnovaný Princezně a situaci, do které se dostala s Eugenem, Ezekielem a Jumiko. Do jaké míry byla epizoda inspirovaná komiksem?


Vojáci Společenství

V obou případech skupinu zajali těžce obrnění vojáci. V seriálu prozatím nepadlo slovo Společenství, tedy to, jak se tato skupina jmenuje. Naopak jsme se dočkali jejich motta, které zní: „Pro dobro všech a těch, kteří u našich bran hledají pomoc.“ V komiksu nikdy nezaznělo žádné jejich motto. Zatímco v komiksu je všechny společně odvedli k výslechu, v seriálu je předtím rozdělili. Jeden záběr pak byl přímým odkazem na obálku třicátého komiksového svazku Nový světový řád.

Výslech

V komiksu je vyslýchal muž jménem Lance Hornsby, který zodpovídá za všechny nově příchozí. Musí je pořádně vyslechnout a zjistit, jestli nepředstavují hrozbu pro obyvatele Společenství. V seriálu jsme viděli jenom výslech Princezny jistým vojákem, jehož jméno nám nebylo prozrazeno. Ona sama jim nakonec všechno prozradila. V komiksu se k takovým praktikám nemuseli uchylovat, navzdory jejich počáteční nedůvěře Lanceovi všechno dobrovolně pověděli.


Princezna

V tomto díle nám bylo odhaleno, že Princezna měla těžké dětství, protože ji její otčím bil a matka se jí nezastávala. Také trpí spoustou psychických poruch, čemuž rozhodně nepomohli ani roky, kdy žila sama v opuštěném městě. V komiksu svůj příběh vyprávěla až později. Její otčím a také nevlastní bratr ji bili a matka s tím nic nedělala, byla jenom ráda, že není sama. Také ji často zavírali do skříně, proto vyšilovala, když ji v seriálu vojáci zavřeli do vagónu.

Princezna bojuje

V seriálu Princezna jednoho vojáka napadla, i když si to nejdříve neuvědomovala, a představovala si, že to dělá Ezekiel. V komiksu se poprala hned s několika vojáky. Bránila Jumiko, když se na ni nalepil Sebastian, ona ho napadla a on na ni poslal vojáky. Princezna je však s lehkostí vyřídila, než přišel Mercer. Jak si s nimi mohla poradit tak snadno? To proto, že se jednalo jenom o nezkušené nováčky. Ti hlídají uvnitř bezpečné zóny, ti zkušení vojáci jsou nasazeni venku. V seriálu se podle jeho slov také jednalo o nováčka.

Foto: AMC, Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!