Komiksová předloha a seriál: Porovnání u třiadvacáté epizody Family

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u třiadvacáté epizody Family

10.11.2022 15:00


Předposlední epizoda seriálu The Walking Dead přinesla spoustu napínavých a akčních scén a uvedla do pohybu věci, které vše změní. Kolik toho bylo převzato z komiksu tentokrát?


Chci jít také

Když se skupina připravuje na cestu do Společenství, Daryl plánuje nechat Judith v Alexandrii, ta však trvá na tom, že musí jít také a pomoct jim. Podobnou scénu měl v komiksu Carl, když Maggie poslala do Společenství JežíšeAaronem, Dantem a Siddiqem, aby zjistili, jak se věci mají. Carl také trval na tom, že musí jít též, a Maggie nakonec svolila, stejně jako v seriálu Daryl.

Další nepokoje

Další vlna nepokojů se v komiksu rozhořela poté, co Mercer utekl z vězení a vyburcoval svoje vojáky ke vzpouře. Civilisté však měli pořád vztek z výsledku soudu, který omilostnil vojáky, jež napadli jednoho civilistu, a proto se nyní bouřili také proti Mercerovi a jeho lidem. V seriálu byl Mercer nyní také zatčen, ale nepokoje nastaly už po Eugeneově soudu.


Mezi dvěma vůdci

Negan a Ezekiel měli v seriálu hezkou společnou scénu během cesty vlakem do Společenství. Trochu nám to připomnělo scénu mezi Neganem a Rickem, kteří se spolu ukrývali v jednom domě, když Alexandrii zaplavila horda, kterou na ně poslali Šeptači.

Kouřová clona

Daryl v seriálu rozstřelil hasící přístroj, aby mohli uniknout z nádraží. V komiksu to byl Eugene, kdo použil hasící přístroj na únik. Když spolu se Stephanie opravovali lokomotivu, obklíčila je horda. Když se zombie uklidnili, Eugene vyhodil z okna hasící přístroj, který odlákal jejich pozornost a oni mohli uniknout.

Horda ve Společenství

Guvernérka se rozhodla vyřešit nepokoje tak, že ke Společenství nahnala hordu chodců. Ti však překonali bránu a dostali se do města, a guvernérka se tak rozhodla obětovat chudší čtvrť, kde nahnala do pasti naši skupinu. Také v komiksu se do Společenství dostala horda, ale z jiného důvodu. Zombie přivolal výbuch, kterým Mercer unikl z vězení. Komiksové Společenství na rozdíl od toho seriálového nemá žádné obranné zdi, o bezpečí celého okolí se starají vojáci. Ty ovšem guvernérka poslala do města, aby pomáhali v potlačování nepokojů, a proto se horda bez problémů dostala až do města.

Negan kleje

Komiksový Negan je známý svým sprostým jazykem, neřekne téměř jedinou větu, ve které by nějakým způsobem nezakomponoval slovíčko „fuck“. Seriál však musel hrubá slova omezit, u poslední série se to však již neřešilo, a tak to i seriálový Negan mohl konečně říct.

Milton vs. Grimes

V komiksu Sebastian Milton zastřelil Ricka Grimese v jeho posteli poté, co kvůli němu byla guvernérka sesazena. V seriálu zase Pamela Milton postřelila Judith Grimes, když se přidala k boji.

Foto: AMC, Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!