Zvládne seriál The Walking Dead ukončit svůj příběh v poslední epizodě?

Zvládne seriál The Walking Dead ukončit svůj příběh v poslední epizodě?

14.11.2022 15:00


Před námi je poslední epizoda seriálu The Walking Dead, který s námi byl dlouhých dvanáct let. Fanoušci však mají vážné obavy, zda bude mít příběh důstojné ukončení, když zůstává pouze jeden díl a spousta nevyřešených otázek. Co všechno je třeba uzavřít a jaké jsou naše teorie?


Horda

V první řadě se postavy musejí vypořádat s hordou chodců, která se dostala do Společenství, a kvůli rozkazům guvernérky je chodci nahnali do pasti, navíc se mezi nimi nachází i inteligentnější varianta. Věříme, že hordu se nakonec podaří odlákat nebo zlikvidovat, otázkou pouze zůstává jakým způsobem.

Pamela

Druhou hlavní hrozbou je guvernérka Pamela Milton, která je ochotná obětovat tisíce nevinných lidí, aby si zachránila krk. To je ale proti srsti i mnohým jejím vojákům, kterým se dlouho nelíbí, jak to ve Společenství chodí, nemluvě o civilistech. Guvernérka pravděpodobně bude sesazena vlastními lidmi, a buď bude zabita, nebo skončí ve vězení. Přikláníme se k druhé možnosti, protože seriál se delší dobu snaží ukázat, že soucit předčí hněv, jako jsme to viděli u Negana. Guvernérku nezabijí ze stejného důvodu, jako nezabili ani Negana, protože by tak nebyli o nic lepší než ona.


Noví chodci

V posledních dílech se začali objevovat chodci, kteří jsou silnější a rychlejší než ti, které známe, jenže nejde o nic nového, tvůrci pouze navrátili chodce, které známe již z první řady seriálu. Nemyslíme si, že tato příběhová linka bude nějakým způsobem ukončena. Tvůrci celé roky tvrdili, že v seriálu nikdy nebude odhalen původ nákazy ani nebude nalezen lék, protože o tom příběh nikdy nebyl. Chodci podle všeho budou existovat i nadále jako stálá součást přírody a života lidí a noví chodci budou žít mezi nimi tak, jako to dělali od začátku. Šlo pouze o ozvláštnění posledních epizod, ale podle nás to přišlo příliš pozdě.

Přímořsko

Již od začátku poslední velké přestávky po konci šestnácté epizody visí ve vzduchu otazník nad osudem Přímořska, které obsadili vojáci Společenství, a Lance si hodil mincí nad jeho osudem. Po dlouhé odmlce od desáté série se nyní konečně objevili Luke a Jules, kteří tvrdí, že to tam obsadili vojáci a oni proto utekli. Většina diváků čeká, že je Lance nechal povraždit, ale k tomu zatím nemáme žádný důkaz. Osud této komunity bude určitě odhalen, ale pochybujeme, že bude hrát nějakou roli v příběhu. Možná přímořští vojáky přemohli a přispěchají na pomoc do Společenství, aby odlákali hordu?

Zbytek postav

Lydia byla pokousaná, museli jí useknout ruku, a Aaron s ní zůstal v karavanu. Jerry se zase vydal hledat Elijaha, kterého horda strhla s sebou. Luke a Jules se dostali do Společenství, takže je možné, že se tam objeví také Elijah s Jerrym, nebo v hordě Jerry zahyne při Elijahově záchraně, jak si většina diváků myslí. Elijah se vrátí k Lydii s Aaronem a vydají se do Společenství, kde už bude po boji. Tolik k naší teorii.

Velké úmrtí

Seriál byl dlouho známý tím, že v něm často umíraly hlavní postavy, poslední dobou se však jejich počet celkem snížil, a množství diváků to štve, protože právě kvůli této nepředvídatelnosti měli seriál tak rádi. V této sérii nám zatím z významných postav zemřeli pouze Pope, Leah, Alden, Sebastian a Lance, přičemž pouze Leah a Lance byli v kategorii hlavních postav. Kromě Jerryho diváci nejvíc tipují úmrtí Rosity, která se zoufale snaží najít svou dceru. Podle ukázky na další díl to vypadá, že budou ve vážném ohrožení.

Na konci konfliktu ve Společenství v komiksu zemřel Rick, jenže ten je v seriálu pryč, navíc ho zabil Sebastian, který je již mrtvý. Navzdory tomu, jak dlouho fanoušci spekulovali nad tím, kdo dostane toto úmrtí, ve výsledku se zdá, že nikdo. Nebylo by to poprvé, i další ikonické úmrtí z komiksu seriál v posledních sériích vynechal, třeba smrt Gabriela nebo Andrey.

Spin-offy

Další věc, která fanouškům leží v žaludku, je to, jak tvůrci chtějí za tu jednu hodinu nastartovat děj spin-offů. Odpověď je, že nijak. Tvůrci slibovali, že seriál bude mít uzavřený konec navzdory spin-offům. To znamená, že Daryl se na konci seriálu nikam nevydá, stejně jako Maggie a Negan, tyto postavy budou mít uzavřený konec. Jejich odchod bude vysvětlen až v oněch seriálech, které se budou odehrávat přinejmenším několik měsíců po konci hlavního seriálu.

Rick a Michonne

Tvůrci celou dobu od odchodu Ricka ze seriálu tvrdili, že ho již v tomto seriálu nikdy nespatříme, stejně jako později Michonne, a nejinak to vypadá i pro finále. Rick s Michonne budou mít příští rok svůj vlastní seriál, a byla by hloupost, aby se objevili v posledním díle a všechny zachránili. Pak bychom v jejich seriálu pouze sledovali to, co jejich příchodu do Společenství předcházelo, a i když by to mohlo být zajímavé, o takové vyprávění moc nestojíme. Takže pokud se někdo z nich objeví, pak to bude až v případné potitulkové scéně. Ještě před několika týdny však tvůrci přemýšleli, jestli vůbec nějakou potitulkovou scénu do seriálu dát. Uvidíme, jak se rozhodli.

Šťastný konec

Buďme upřímní, po všem, čím si naše postavy již prošly, by si zasloužily happyend. Možná něco na způsob společného oběda, jako jsme to viděli v Rickově představě poté, co Negan zabil Abrahama s Glennem, a to v opravené Alexandrii nebo Hilltopu. Judith s největší pravděpodobností nezemře. Nejenom proto, že ona je náhradou komiksového Carla, a tvůrci by si její smrtí podepsali velkou vlnu nenávisti od fanoušků, ale také nám na začátku každé epizody Judith vypráví příběh o minulosti a o tom, co se právě děje, takže musí být živá.

Po smrti Ricka byl na konci komiksu dvacetiletý časový skok, který nám ukázal hezkou budoucnost, kterou naši hrdinové vybudovali, když se Společenství poučilo ze svých chyb a všichni začali spolupracovat. Carl četl své dceři pohádku o Rickovi, která zněla podobně jako to, co v úvodu epizod vypráví Judith. Netušíme, zda máme nějaký časový skok očekávat i v seriálu, ale Judith tam určitě bude.

Foto: AMC


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!