Romantický vztah Wandy a Visiona nebyl dlouhodobým plánem Marvelu, kdo o pár usiloval?

Romantický vztah Wandy a Visiona nebyl dlouhodobým plánem Marvelu, kdo o pár usiloval?

1.6.2021 16:25


Dnes už bereme vztah Scarlet Witch a Visiona jako samozřejmostí, protože oba jsou tu s námi již několik let. Když se ale obě postavy vytvářely, studio nestálo o jejich romanci. Tehdy ale o romantický vztah bojoval právě jeden tvůrce, který pro Marvel Studios už nějaký pátek nepracuje.


Paul Bettany a Elizabeth Olsen se i po měsících od skončení seriálu WandaVision k seriálu neustále vracejí. Nedávno oba prozradili, že zpočátku vůbec nevěděli, co s jejich postavami bude chtít studio udělat, nicméně romantický vztah rozhodně nebyl ve hře. Ne rozhodně na začátku, když nám byly obě postavy představeny.

Kdy se tedy vše změnilo? Největší zásluhu o o to má Joss Whedon, který v době, kdy prakticky pořádně představil postavy Visiona a Wandy, natáčel Avengers: Age of Ultron. Není žádným tajemstvím, že Whedon měl nad snímkem absolutní kontrolu. Prosadil svůj vlastní příběh, záporáka a vše ostatní. Ostatně studio a Kevin Feige mu po velice úspěšné jedničce věřilo.


(Oba se také mohli objevovat ve filmech a žádný vztah nemusel být. Foto: Disney)

I když dvojka rozhodně není špatným filmem, mírné zklamání lze cítit ze studia i od fanoušků. Studio následně spolupráci s Whedonem ukončilo, nicméně tomuto talentovanému tvůrci můžeme vděčit právě za to, co dnes sklízíme s Wandou a Visionem. Whedon miluje komiksy a zvlášť romantický vztah mezi Visionem a Wandou. Marvel Studios neměl do budoucna žádné plány jejich vztah nějak rozvířit, ale Whedon si chtěl tak trochu splnit dětský sen, a tak prvopočátky vztahu v Age of Ultron naznačil.

Samozřejmě nemohl se utrhnout úplně z řetězu, tak pouze do filmu přidal scénu, jak Vision Wandu v Sokovii zachrání, kde to mezi oběma postavami poprvé zajiskřilo. Whedon si ale nikdy nemohl být jistý, zda se na tuto romantickou linku někdy naváže. A vlastně herecká dvojice nyní přiznává, že to zřejmě nebyl ani dlouhodobý plán Marvelu. Nikdo s nimi nic takového nekonzultoval. Všichni tak byli překvapení, když si na Whedonovu práci navázalo v Civil War a následně Infinity War.

A tak jsme se v podstatě dostali k našemu seriálu, který by asi nikdy nevznikl, kdyby tehdy režisér Joss Whedon nerealizoval svou pěknou myšlenku. Nyní se narychlo přesuneme k tvůrčímu týmu seriálu WandaVision. Hlavní scenáristkou byla Jac Schaeffer. Ta kromě seriálu byla i jednou ze scenáristek filmu Black Widow. Disney je údajně s prací Schaeffer spokojeno, a tak této talentované ženě nabídlo tříletou smlouvu. Schaeffer se tak nebude podílet jen na nových MCU seriálech, ale může pracovat na jakémkoliv projektu pro DIsney+.

Jak vy vnímáte vztah VIsiona a Wandy? Je dobře, že se k tomu tvůrci dokopali?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na WandaVision | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!