Deadpool 3 si bere inspiraci ze Star Wars, jaká scéna ze slavné série je pro tvůrce nejdůležitější?

Deadpool 3 si bere inspiraci ze Star Wars, jaká scéna ze slavné série je pro tvůrce nejdůležitější?

20.11.2023 17:15


Herci nemohli propagovat své budoucí projekty, ale režisér může. A Shawn Levy v tomto ohledu odvádí opravdu bravurní práci. Levy svůj film prodává už nyní, i když je natočena sotva půlka. Pokud i výsledný produkt bude stejně dobrý jako jeho vyjádření, máme se na co těšit.


Pokud máme jmenovat režiséra, který dokáže zpropagovat film, který ještě není ani natočen, je to Shawn Levy. Zatímco většina ostatních režisérů se mediálně odmlčela, Levy vymetá jeden podcast za druhým a poskytuje několik rozhovorů naráz. Deadpool 3 je v půlce natáčení, produkce je pozastavena kvůli stávce herců, ale o filmu se kupodivu dozvídáme nové a nové informace.

Levy odvádí skvělou marketingovou práci a Marvel Studios musí být jedině rádo. Levy se do budoucna upsal i filmovým Star Wars, na které se vrhne po třetím Deadpoolovi. Star Wars jsou ale režisérovou doživotní inspirací, tudíž nápady bral i odtud. Právě v jedné scéně Deadpoola 3 se máme dočkat pasáže, která vycházela z Epizody VI, režisér k tomu blíže dodal následující:

Na Návrat Jediů jsem byl v kině několikrát. Živě si vzpomínám na scénu, ve které se Luke schovává před Vaderem v trůnním sálu a Vader pronáší proslov, který končí slovy: pokud se ke mně nepřidáš, tak tvá sestra možná ano. A na tuto scénu jsem si vzpomněl. Je to jakoby Vader zmáčkl špatné tlačítko. Luke se s křikem vynoří ze stínu a pustí se do boje se světelným mečem proti Vaderovi. V kinech to byl úžasný pocit. Čtyřicet vteřin ticha, neuvěřitelná podívaná a emoce mnou jen jiskřily, tento moment se zapsal nesmazatelně do mého srdce.

(Deadpool 3 si bere inspiraci ze Star Wars, jaká scéna ze slavné série je pro tvůrce nejdůležitější? Foto: Disney)

Pokud si přečtete režisérovo vyjádření dále, z jeho slov vyplývá, že danou scénu již natočil. Samozřejmě filmy se dnes netočí chronologicky, a tak tato pasáž může (ale i nemusí) být z konce filmu. Pokud si máme tipnout, mohl by v ní figurovat právě Deadpool a oblíbený Wolverine. Posuďte sami z režisérova vyjádření:

Nyní natáčím Deadpoola 3, jehož produkce byla pozastavena kvůli stávce herců. Při jedné klíčové scéně filmu jsem řekl svému týmu, že tohle je ta scéna pro Jedie. Vytáhl jsem telefon a pustil si tu scénu s Vaderem a Lukem. Prostudoval jsem si, jak je natočená, nasnímaná, jaké je tam osvětlení a tempo. Nadšený fanoušek Star Wars uvidí v mém filmu záběr, který byl inspirován Epizodou VI, kterou jsem viděl v kině před desítkami let. Tahle vzpomínka se nezapomíná. Je to poklad.

Poznáme, až film uvidíme, tuto scénu a bude náramně připomínat souboj Skywalkera a Vadera?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!