S01E08: 7:00 a.m. – 8:00 a.m.

S01E08: 7:00 a.m. – 8:00 a.m.

CZ 15.1.2002 42 minut


Začíná Palmerova volební kampaň a vrah se chystá udeřit. Gaines chce z Jacka učinit spolupachatele atentátu. Nina a Tony odhalí Jamey jako spolupracovnici teroristů. Palmerova volební kampaň začíná.

Ještě před očekávaným vystoupením sdělí Palmer manželce Sherry a synovi Keithovi svůj záměr zmínit se o choulostivé záležitosti před novináři. Ve stejný okamžik vstupuje do konferenční místnosti s identitou fotografa Belkina nájemný vrah Jonathan. Na Gainesův příkaz Jack zastavuje u autobusové zastávky, kde mu neznámý muž předá kufřík od laptopu.

Zpět v CTU: Jamey dostává zprávu od Gainese o zneškodnění Niny Meyers. Teri se v Gainesově táboře konečně shledává se svou dcerou Kim a obě se radují, že jsou naživu. Nina Meyers volá Jamey, ta však telefon nezvedne a Nině se podaří promluvit s Tonym. Právě jemu však Jamey vzápětí tvrdí, že se svou nadřízenou mluvila. Agentu Tonymu je konečně jasné, kdo celou dobu spolupracoval s teroristy. Jamey je odhalena.

Jack doráží na Palmerovu tiskovou konferenci, kam se svým průkazem agenta CTU bez problémů pronáší zmíněný kufřík. Je přivítán jedním ze senátorových pomocníků Jessicou Abrams, která Jacka okamžitě poznává jako spolužáka ze školních let. „Belkin“ politika fotografuje.

Mezitím Rick přináší Kim a její matce snídani. Teri v něm poznává jednoho z únosců dcery a pustí se do něj. Dříve než se chlapec začne bránit, je hrdlořezem Elim upozorněn, aby se příliš nekamarádil s vězni, kterým už stejně zbývá jen pár hodin života.

Jack se snaží Jessicu upozornit na hrozící nebezpečí, je však záhy jedním z Gainesových poskoků pacifikován. Nina je konečně zpět v bezpečí v CTU, kde se domlouvá o dalším postupu s Tonym. Jack se v postranní místnosti potkává s Jonathanem, který mu přikazuje smontovat zbraň ukrytou v kufříku. Jack si uvědomuje, jak je paradoxní, že se má stát jedním z hlavních spolupachatelů atentátu.

Tony informuje o hrozícím nebezpečí tajnou službu. Nina a Tony v CTU zneškodní Jamey.

Zpět na tiskové konferenci: agent Pierce z tajné služby doporučuje Palmerovi, aby co nejrychleji opustil sál, ten však trvá na přednesení své řeči, i když v kratší podobě. Piercovi nezbývá nic jiného, než svým mužům přikázat, aby se pokusili nalézt a zneškodnit Jacka, který je prozatím jediným vodítkem k teroristům. Jack je vzápětí zasypán tajnými agenty a jeho spojení s Gainesem je přerušeno. Jonathan nestačil vystřelit a skrývá svou pušku. Zklamaný Gaines přikazuje zabít Kim i Teri. Zavolá mu však Jamey a řekne, že Jack byl hledán již celou noc, protože od „spolupráce s Gainesem“ porušoval předpisy. Gaines uvěří, že ze strany Jacka tedy nešlo o zradu a rozkaz zabít jeho dceru a manželku odvolá. Také Palmer je prozatím zachráněn.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 29.7.2018 | 9:40:54

    Uf…


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),