S01E13: 12:00 p.m. – 1:00 p.m.

S01E13: 12:00 p.m. – 1:00 p.m.

CZ 26.2.2002 42 minut


Jack, Teri, Kim a Rick prchají před Gainesovými kumpány, matka Jamey je podrobena výslechu, Palmer zvažuje co dělat po zavraždění terapeuta Ferragama. Jack a oslabený Rick prchají před Gainesovými muži, jiným směrem utíkají Teri a Kim, jimž se však nedaří najít vodárenskou věž, kde se mají ukrýt.

Palmer se obává veřejného skandálu (Ferragamovo zavraždění je nebezpečnou zbraní v rukou jeho politických konkurentů) a zvažuje pokračování v kandidatuře.

Zpět v lese: Drazen telefonuje Gainesovi a přikazuje mu co nejrychleji zneškodnit Jacka. Gainesovi je jasné, že se z této hry stala osobní záležitost, v níž on zabije Jacka nebo Jack jeho. Jack a Rick se konečně dostávají k vodárenské věži, ale Teri a Kim nenajdou. Vzápětí je vidíme, jak se naprosto ztraceny v lese snaží najít cestu k věži. Jack opětovně volá Green pro posily a poté se vydá hledat manželku a dceru.

Zpět v hotelu: Sherry se snaží přesvědčit svého muže, že jedině z pozice síly bude schopen zbavit se nepříjemného Carla. To v praxi znamená udělat vše pro vítězství ve volbách. Teri a Kim konečně zahlédnou Jacka a dívka se k němu trochu nerozvážně rozběhne. Toho využije jeden z Gainesových poskoků Douglas a zahájí palbu. Jack má však přesnější mušku a muže stačí zlikvidovat.

Matka Jamey přichází do CTU pro vnuka Kylea. Tony a Nina ji z příkazu nadřízené Alberty Green podrobí výslechu. Žena je zprvu zaskočena služební chladnokrevností obou agentů, ale záhy přiznává, že její dcera vlastnila pod jménem Rosa Carson tajný bankovní účet. Na něj byly skutečně nedávno převedeny větší částky peněz z Bělehradu.

Zpět v lese: Gaines se přes vysílačku spojuje se svými hlídkami. Dva z jeho mužů Maxtor a Douglas neodpovídají. Po chvíli se první z nich přeci jenom ozve a Jack díky ukořistěné vysílačce získává přesný přehled o pohybu svých nepřátel.

Palmer se v hotelu setkává s Maureen Kingsley a osobně ji žádá o zveřejnění reportáže. Když novinářka překvapivě odmítá a sama Palmerovi doporučuje, aby celou záležitost nechal plavat, dochází mu, že ženu někdo vydírá.

Když se Bauerovi blíží k vodárenské věži, Gaines na ně vypálí ze své ostřelovací pušky. Jack pohotově popadne plechovku od piva a střelce oslní. Další výstřel míří vedle. Vzápětí se na obzoru objeví helikoptéra vyslaná z CTU. Ještě než se Jackovi podaří najít Gainese, snaží se od něj přes vysílačku zjistit, proč zrovna on musel být zapleten do atentátu na Davida Palmera. Jack je překvapen, když se dozvídá, že ani samotný Gaines nemá tušení. Gaines právě ukončí hovor, když se Jack zjeví za jeho zády a přikazuje mu odhodit zbraň. Terorista odmítne a Jack jej zastřelí. Vzápětí dorazí komando z CTU a Jack je vzat do vazby.

Palmer se setkává s Carlem a žádá ho, aby mu vysvětlil nedávné tragické události. Carl se mu spíše vysmívá a Palmer pochopí, že je pouhým nástrojem v jemu neznámé hře. To ho však přesvědčí, že musí v prezidentské kandiduře pokračovat. Když se vrtulník s Jackem, Teri a Kim zvedá od země, můžeme vidět, jak se očividně zesláblý Rick snaží dostat na autobusovou zastávku. Podaří se mu nastoupit do autobusu, zatímco v CTU zjistí, že do Los Angeles míří z Bělehradu další nájemný vrah.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 5.8.2018 | 20:21:43

    Family finally saved!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),