S01E15: 2:00 p.m. – 3:00 p.m.

S01E15: 2:00 p.m. – 3:00 p.m.

CZ 12.3.2002 42 minut


Palmer a Jack přijdou na to, proč se je někdo snaží zneškodnit. Teri a Kim jsou převezeny do konspiračního bytu. Nájemný vrah Alexis nám odhaluje své spojení s Drazenem.

Elizabeth Alexisovi prozrazuje, že s Palmerem brzy odlétá do Nevady a je potěšena jeho slibem, že za ní přijede. Nina odváží Teri a Kim na bezpečné místo. Cestou se dcera ptá na matčiny zdravotní problémy a ta se ji snaží uklidnit.

Zpět v CTU: Chapelle vysvětluje Palmerovi, že se zatčeným nemůže mluvit dříve, dokud Green nedokončí výslech. Na intervenci ministerstva obrany se celá záležitost urychluje a Palmer se konečně setkává s Jackem. Když mu Palmer sdělí, že dokáže pochopit jeho snahu o odplatu za ne zcela vydařenou operaci Soumrak, Jack je upřímně šokován. Během balkánské mise, namířené proti lokálnímu vůdci Victorovi Drazenovi, přišel sice o všechny své muže. Podle vlastních slov za to cítí osobní odpovědnost a dnes ráno se naopak Palmera snažil pouze chránit.

Ve stejnou dobu Nina, Teri a Kim přijíždějí na střežené místo, kde na ně čekají agenti CTU odpovědní za jejich ochranu. Teri si konečně v klidu udělá těhotenský test. Pozitivní výsledek ji zprvu šokuje, ale poté si uvědomí, že se vlastně na další dítě těší. Pouze Kim, když výsledek testu náhodou zahlédne v koupelně, zůstává poněkud rozladěna.

Zpět v CTU: Palmer prozrazuje, že byl šéfem senátní komise, která muže jménem Robert Ellis pověřila zabitím Victora Drazena, který stál v pozadí krvavých etnických čistek na Balkáně. Jackovi a Palmerovi dochází, že se stali terčem pomsty za zmíněné zásahy. Vzápětí jim dochází, že dalším cílem teroristů musí být i Robert Ellis. Palmer mu okamžitě telefonuje a varuje ho před hrozícím nebezpečím. Robert slibuje, že zjistí jména dalších Drazenových společníků. Elizabeth telefonuje Alexisovi o odkladu prezidentova přesunu do Nevady. Poté vidíme Alexise a Drazena, jak se v kavárně baví o mrtvé sestře. Drazen slibuje, že Palmer bude o půlnoci rovněž mrtvý. A zatím v baru v New Orleansu sleduje neznámý muž Roberta Ellise. Palmer pokračuje v rozhovoru s Jackem a vyjadřuje lítost nad ztrátou tolika mužů.

Teri se snaží dovolat Jackovi, aby mu sdělila, že je těhotná. Kim si bere Ninin telefon a snaží se spojit s Rickem, který se schovává kdesi v zanedbaném domku. Chlapec je nervózní a zjevně se bojí jak svých bývalých společníků, tak agentů z CTU. Do CTU doráží Ellisovy soubory, ze kterých se překvapení agenti dozvědí, že během zásahu zemřela Drazenova manželka a dcera. Palmer okamžitě přikazuje zostřit ochranu nad Teri a Kim. Teri se mezitím dozvídá o Jackově bývalém poměru s Ninou, což ji hluboce raní.

V CTU: Palmer přikazuje Chapelle pustit Jacka na svobodu a postavit jej do čela oddělení. To Chapelle zpočátku odmítá, ale nakonec dává Jackovi na dopadení teroristů jeden den. Green zůstává v týmu osobou číslo jedna a disponuje právem zasahovat do Jackových pravomocí. Nina se Kim ptá na Ricka, ta se však snaží Rickův podíl na únosu zapřít a za pachatele označuje pouze Dana. Vzápětí volá Jack, ale ještě stále zdrcená Teri mu neřekne, že je těhotná. Ellis telefonuje Jackovi, aby mu sdělil, že stále pátrá po jednom ze souborů týkajících se Drazena, ale uprostřed hovoru jej někdo zardousí.

Photo © 20th Century Fox Television
  • KarlCZ
    KarlCZ 15.9.2018 | 9:02:42

    Super!


24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),