S08E16: Day 8: 7:00 a.m. – 8:00 a.m.

S08E16: Day 8: 7:00 a.m. – 8:00 a.m.

0 5.4.2010 7 900 000 42 minut


7,00: Dana se pokusí opustit CTU, ale zastaví ji ochranka, Dana opět lže, ale nakonec to vzdá. CTU se snaží sledovat auto s blondýnou, které opustilo garáže. Věří, že tam byl Hassan. Prezidentku i Hassanovu rodinu prozatím uklidní, že Hassan nebyl v autě a že je šance na jeho život.

S prezidentkou si chce promluvit ruský velvyslanec Novakovich. Rusové dávají prezidentce jasně najevo, že pokud se něco Hassanovi stane, žádná Mírová smlouva nebude. Prezidentka má podezření, že si přejí, aby smlouva nebyla. Ta smlouva oslabuje ruský vliv v oblasti. Prezidentka žádá o čas do nalezení Hassana.

7,06: Na CTU dorazí Renee a pověří Chloe sledováním zrádce v CTU. Dana se pod záminkou dostane k Hastingsovi do počítače, aby změnila nastavení a mohla opustit CTU. Chloe chce s Hastingsem mluvit u sebe. Renee řekne Hastingsovi o zrádci. Chloe před Hastingsem zjistí, že telefonní číslo patří Daně. Mezitím již Dana opouští vrátnici CTU, ale nejde to bez problémů, musí postřílet ochranku. Hastings o Daně řekne Colovi a ten ji běží pronásledovat. Nemůže tomu uvěřit. Cole zastaví Danu až když se snaží ujet autem. Vytáhne ji ven a má chuť ji zabít. Hastings mu v tom zabrání. Dana chce mluvit jen s Jackem.

7,17: Dana je připravována na výslech. Cole sděluje Hastingsovi, že Dana se ve skutečnosti jmenuje Jenny Scottová. Cole prosí, aby mohl pokračovat v pátrání po Hassanovi, vše co se týká Dany a všech činů, které spolu dnes udělali uvede do zprávy, ale na to teď není čas. Hastings nařizuje Colovi, aby napsal hlášení o sobě a Daně. Zatím ho do akce nepošle. Jack dorazí na CTU a jde si promluvit s Danou. Dana je ochotna říci kde je Hassan, ale chce plnou imunitu a dostatek peněz o které teď přišla odhalením. Jack nemůže uvěřit, že to dělala jen pro prachy. Dana sdělí, že do půlhodiny donutí teroristé Hassana přiznat své zločiny a pak ho popraví. Dana odmítne říci, kdo ji měl za služby zaplatit. Chce, aby Hassana osvobodil Jack. Hassan se dostává do rukou Samirovi. Přivezla ho žena v blond paruce. Jsou v nějaké čtvrti v domě, kde si normálně hrají děti. Samir se ptá Hassana, proč zradil jejich zemi? Vedou dlouhý rozhovor, Hassan prosí aby zastavili toto vraždění a přistoupili na vyjednaný mír. Ale Samir chce, aby se Hassan omluvil své zemi za činy a zradu, kterou smlouvou s Američany páchá. Hassan je mučen…

7,32: Prezidentka podepíše imunitu pro Danu a přistoupí ke Kaninovu lůžku. Baví se spolu situaci s Hassanem, prezidentka žádá o radu, ale Kanin si myslí, že bez Hassana je mírová smlouva mrtva.

7,34: Arlo i Chloe jsou zdrceni Daninou zradou. Hastings oznámí Colovi, že si ho Jack přeje do týmu. Cole je zásadně proti, aby Dana dostala imunitu, ale nic s tím nenadělá, musí to respektovat. Dana dá Jackovi podrobné informace o místě pobytu Hassana a Samirových lidí. Zdá se, že do celé akce je detailně zasvěcena.

7,41: Samirovi lidé nutí bolestivě Hassana, aby přečetl přiznání do kamery. Hassan se úspěšně brání, tak se Samir rozhodne, že přečte jeho zločiny sám a vynese nad ním rozsudek, nasadí si proto černou kuklu.

7,44: CTU se blíží k místu útoku, prezidentka Taylorová uklidňuje Hassanovu dceru a ženu. Pak ji Woods odvolá do zasedačky, kde sledují online přenos z Hassanova procesu. CTU se snaží určit přesnější polohu v domě.

7,46: CTU je na místě a má celkem podrobné informace o místě teroristů. Podaří se jim snad Hassana zachránit? Jack rozdá pokyny a prosí Renee, aby šla s ním, v jeho týmu.

7,52: Zatímco na internetu stále běží přenos a Samir předčítá Hassanovy zločiny, CTU zneškodní střelce na střeše a vniká do domu. Jack, Renee a tým vniknou do bytu s teroristy, objeví malou holčičku a ženu. Hastings se snaží je popohnat, poprava se zdá už blízko. Renee nechá odvést malé dítě a míří na ženu. Jack musí projít šatní skříní do jiné místnosti. Renee si všimne bílé paruky na zemi a v poslední chvíli zastřelí onu ženu, která již sahá po zbrani. Jack v zrcadle uvidí obrys postavy Hassana, vnikne do další místnosti a zabije tři teroristy, včetně Samira. Na počítači ale dál probíhá proces s Hassanem. Ale když se Jack otočí, prezident Omar Hassan má podřízlé hrdlo a je mrtev. Videopřenos je o několik chvil předtočený. Jack, Renee a CTU to nestihli. Jack i Renee si zoufalstvím sedají na zem. Zatímco prezidentka sleduje Hassanovu popravu, Jack dává do CTU vědět, že přenos byl předtočen. Prezidentka Taylorová oznamuje Dalii a Kayle, že jejich otec, manžel a prezident Omar Hassan zemřel…

napsal SmolaF

Photo © 20th Century Fox Television
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),