S08E22: Day 8: 1:00 p.m. – 2:00 p.m.

S08E22: Day 8: 1:00 p.m. – 2:00 p.m.

0 17.5.2010 8 980 000 42 minut


1,00: Charles Logan se obléká a upravuje, přičemž sleduje tiskovou mluvčí Bílého domu, která oznamuje jeho zásluhy na mírovém procesu a zároveň rezignaci ministra Kanina (ze zdravotních důvodů). Logan se chystá na přemístění helikoptérou a zajímá se o přílet ruského prezidenta Suvarova.

Jason informuje Logana, že Bauer je na útěku s Meredith, že zabil Pavla a brutálně rozpáral jeho tělo. Logan říká, že není cesty zpět a musí Bauera zastavit. Meredith má na Jacka spoustu otázek, ale on odpovídá jen na to, co potřebuje. Žádá Meredith, aby zveřejnila důkaz o zapojení Rusů do atentátu na Hassana. Meredith se pokusí kontaktovat svého šéfredaktora Garyho Klausnera.

foto © 20th Century Fox

1,06: Prezidentka právě dokončila mírové rozhovory s Dalií Hassanovou, a čeká na ni Logan. Logan se poprvé seznamuje s Dalií Hassanovou a vyjadřuje ji upřímnou soustrast. Dalia se ptá Jamota, zda už zjistili, proč Taylorová do jednání zapojila Logana. Jamot řekne, že ne a Dalia mu naznačí ať to nechají, věří že Taylorová jednala v dobrých úmyslech. Logan řekne prezidentce, že Jack je s Meredith a důkazem. Žádá, aby zavolala do redakce, povolala národní gardu a zabránila zveřejnění důkazu. Taylorová nehodlá bránit svobodě tisku. Logan říká, že Taylorová už musí lhát a podvádět až do konce. Kdyby vše vyšlo najevo USA by se z jejího podvodu nikdy nevzpamatovali. Je populární doma i v zahraničí, je symbolem světové spravedlnosti, vždyť nechala zatknout svoji dceru. Jejich rozhovor je velmi emotivní, Taylorová nazve Logana jedem. Logan svaluje veškerá rozhodnutí a tím i vinu na prezidentku. Taylorová je na dně jako nikdy předtím. Logan se chce setkat se Suvarovem, ona má volat vydavateli novin. Arlo se napojí na kamery Pilarova týmu a ukáže Chloe, co udělal Jack s Pavlovým tělem. Dovtípí se, že Pavel zabil Renee. Chloe zjistí, že Jackovi pomáhá Jim Ricker, ale podle zpráv CTU má být již 7 let mrtvý. Arlo s Chloe se vydávají Jimovi na stopu, aby nalezli Jacka. Jim volá ze svého krytu Jacka, zjistil polohu majitele telefonu na který zavolal na konci minulé epizody. Jim se zlobí, že Jack mu zatajil, že telefon je Loganův. Jim nechce, aby Jack překročil veškeré mantinely a zabil bývalého prezidenta USA. Přesto dává Jackovi Loganovu pozici. Jack poděkuje a definitivně se s Jimem rozloučí. Ví, že se vydal na cestu ze které není návratu. Žádá ať se Jim zbaví veškeré spojitosti s Jackem. Jack se vydává za Loganem.

1,17: Prezidentka Taylorová si bere lék na uklidnění a přizve si Tima Woodse. Nařizuje mu, aby nechal prohledat a uzavřít Sunday Magazine, zatknout Meredith než zveřejní nepodložený důkaz. O jaký důkaz se jedná Timovi odmítne říci a nehodlá se mu zpovídat ani proč chce cenzurovat tisk.

1,19: Meredith volá Garymu do kanceláře. Řekne mu o důkazu i že ho má od Jacka. Domluví si setkání za 15 minut. Novakovich volá Loganovi a má velký strach. Bojí se Jack zabije každého kdo v tom jede, tedy i jeho. Logan se ho snaží uklidnit.

1,22: Jack v masce sám zastaví kolonu s Loganem v podjezdu a zcela zničí Loganovu neschopnou ochranku. Jack donutí Logana opustit pancéřové auto a zmocní se ho, odvádí ho do prostor v podjezdu.

1,29: Chloe s Arlem získají Jimovu adresu, když se dozvídají, že Jack unesl Logana. Jason jede do tunelu. Eden z CTU naviguje Jasona při pronásledování Jacka v tunelu. Logan se Jackovi přizná, že nařídil jeho vraždu, ale odmítne podíl na smrti Renee. Logan se přiznává, že teď hraje určitou roli, ale v smrti Hassana a Renee nejel. Logan pod hrozbou smrtí řekne Jackovi, že za vším ze strany Rusů stojí Novakovich. Jack Logana jen přidusí, ale nezabije, musí zmizet, Jason je mu v patách. Jason nalezne jen Logana, Jack zmizel. Chloe i Arlo si oddychnou, že Jack je zatím stále naživu, sledují komunikaci mezi Eden a Jasonem.

1,39: Chloe chce za Jimem poslat Cola, Eden se to nelíbí, ale nemůže s tím nic udělat. Gary do kavárny nedorazí, volá Meredith na linku do kuchyně. Gary informuje Meredith, že celou redakci vyslýchá FBI a že nemůže odejít. Gary prosí Meredith ať důkaz ochrání a zmizí. Zkusí se spojit s člověkem na ministerstvu spravedlnosti a něco vymyslet, agenti FBI se násilím dostávají do Garyho kanceláře.

1,42: Chloe vysvětlí všechny novinky Colovi a posílá ho vystopovat Jima Rickera. Novakovich se chystá do OSN, ale Jack už je v budově a z jeho řidiče získá vše potřebné, aby se dostal až k Novakovichovi. Jack postupně zabijí ruskou ochranku, sám je při tom zraněn a krvácí.

foto © 20th Century Fox

1,50: Cole dává jasně najevo Chloe, že pokud Jack neskončí, zastřelí ho. Jack už neumí logicky přemýšlet a je potřeba ho zastavit. Meredith ze zoufalství volá Dalii Hassanové, ale ta má jednání tak hovor vyřizuje dcera Kayla. Meredith ji řekne, že za vraždou jejího otce stáli Rusové. Dá ji číslo, aby ji mohla Dalia zavolat, ale hned jak zavěsí, je Meredith zatčena FBI. Woods informuje prezidentku Taylorovou, že zatkli Reedovou. Prezidentka si přeje s ní mluvit osobně a nikdo jiný se k ní nemá přibližovat. Logana nakládají do sanitky, při tom řekne Jasonovi, aby varoval Novakoviche, že po něm Jack jde. Pillar volá Rusům, ale jediný agent, který přežil mu oznámí že jsou všichni včetně Novakoviche mrtví. Zmíní se i o Jackově zranění.

1,56: Charles Logan je zoufalý a volá prezidenta Suvarova. Říká mu, že obětoval Novakoviche, aby se zachránil. Suvarov se ujišťuje, že Bauer neví, že celou akci přímo nařídil ruský prezident, tedy on Yuri Suvarov. Suvarov přiznává, že kdyby věděl co bude následovat nikdy by nenařídil vraždu Renee. Na závěr je vidět zraněného Jacka, který má bolesti a silně krvácí, jak poslouchá rozhovor mezi Suvarovem a Loganem. Logan má na košili štěnici a Jack tak míří na nejvyšší místa, aby se pomstil…

napsal SmolaF

foto © 20th Century Fox
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Tate Donovan (Mark Boudreau), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Yvonne Strahovski (Kate Morgan), Kim Raver (Audrey Boudreau),