Postřehy z epizod Alien Commies from the Future! a Out of the Past

Postřehy z epizod Alien Commies from the Future! a Out of the Past

29.6.2020 22:06


Další časové období v seriálu máme za sebou. Šlo o rok 1955, kdy byl S.H.I.E.L.D. stále ve svých počátcích. Mohli jsme vidět známé postavy, ale také jsme se také konečně dozvěděli, co se stalo s agentkou May na konci minulé série. A jak to vypadá s osudem jedné postavy v budoucnu?


První (ne)padlý hrdina S.H.I.E.L.D.u

Jak nám bylo slíbeno, ve třetím díle poslední série jsme se dočkali populárního Daniela Sousy, kterého můžete znát ze seriálu Agentka Carterová. Stejně jako v něm má i nadále v padesátých letech na starost losangeleskou pobočku S.H.I.E.L.D.u. Kvůli vzdálenosti se však musel bohužel se svou láskou Peggy Carter rozejít. V příběhu nám bylo jinak řečeno, že se Sousa stal prvním padlým agentem, který se dostal na Zeď cti v akademii S.H.I.E.L.D.u, pokud tedy nepočítáme i několik padlých zástupců z předešlého SSR v čele s Buckym Barnesem.

Sousa měl tedy zemřít, ale hrdinové ho zachránili a vzali jej s sebou na cestu časem. Sousův představitel Enver Gjokaj se k tomu vyjádřil tak, že by byl rád, kdyby jeho postavu propojili se strážníkem Saundersem, jehož si herec zahrál ve filmu Avengers. Že by to napadlo i tvůrce a Sousa by se skutečně dostal do přítomnosti?


Zavítá Sousa i k bitvě o New York?

Malick se vrací

Důvod, proč Sousu v padesátém pátém zabili, je ten, že se snažil světu odhalit existenci Hydry, která infiltrovala S.H.I.E.L.D.. Jejich vůdce v této sérii tedy zastupuje Wilfred Malick, kterého jsme viděli již ve třicátých letech a nyní akorát vyměnil představitele z Darrena Barneta za Neala Bledsoea. S touto postavou se ale v seriálu ještě nerozloučíme a bude zajímavé sledovat, jak se bude jeho příběh s postupujícím časem vyvíjet. Postava má navíc v roce 1970 zemřít, čemuž Chronicomové zabránili, jelikož se řídil jejich radami a časová linka tak byla pozměněna.

Malickové nás budou tuto sérii provázet po celou dobu.

Ledová May cítí emoce

Čtvrtý díl nám definitivně potvrdil, co se stalo s May ve světě Shrikeů, v němž neexistují žádné emoce. Na May to mělo jaksi opačný efekt a nyní, když se někoho dotkne, tak dokáže cítit přesně to, co dotyčný. Svými novými schopnostmi tak připomíná Mantis ze Guardians of the Galaxy, která je taktéž empatkou. Na rozdíl od ní však zatím tyto emoce nedokáže nijak ovlivňovat. Těžko říct, zda má tato změna u agentky May nějaký hlubší smysl nebo potřebovali akorát vymyslet zápletku, kterou by jí mohli dát, aby v seriálu nepůsobila tak nějak navíc.

Zatímco Yo-Yo o své schopnosti přišla, z May se stala empatka.

Popkulturní odkazy

Začněme třetím dílem, který si samozřejmě pohrával s myšlenkou příběhů z padesátých let, kdy mimozemšťané přicházeli na Zemi a sondovali nebohé lidi. S výskytem UFO tak souvisí i Oblast 51, která nečekaně spadá pod S.H.I.E.L.D. a má patřit k nejzabezpeče­nějším základnám vůbec. V základně nám jinak byly ukázány i hodinky s vysílačkou, jenže toto není první model, který se v seriálu objevil. V první sérii nám byly již dříve ukázány hodinky z roku 1936, které byly součástí Coulsonovy sbírky a jež musel naneštěstí zničit. Označení Malicka jako Velkého čaroděje Hydry pak odkazuje na Ku Klux Klan, kde se tak nazývá jejích vůdce a test s želvou užitý Coulsonem na starou dámu vychází z filmu Blade Runner, kde se s ním testovalo, zda daný jedinec není robotický replikant.

Epizoda čtyři pak vycházela z noirových detektivek a tvůrci černobílý obraz a monology vysvětlili jednoduše skrze poruchu Coulsona. Enoch nám v této době pak ukazuje typického barmana poslouchající nešťastné příběhy a tvůrci si neodpustili ani odkaz na Čaroděje ze země Oz, kdy zmínili čarodějnice z Východu i ze Západu.

Díl s noirovou tématikou asi v seriálu čekal málokdo.

Co si myslíte o nové schopnosti agentky May? Propojí podle vás Sousu s policistou z Avengers?

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře