Enoch

Enoch

Joel Stoffer Sezóny 4 2017 - 2020


Chronicomský antropolog z planety Chronyca-2.

Základní informace

Když jsme se s Enochem poprvé poznali, působil jako tajemný nepřítel, který má s lidstvem nějaké zlé plány. Nakonec však vyšlo najevo, že jde o dobrého mimozemského pozorovatele, jehož cílem je zachránit planetu Zemi před zničením. Brzy se s týmem S.H.I.E.L.D.u spřá­telil, obzvláště pak s agentem Fitzem, s nímž následně prožil velké dobrodružství ve vesmíru.

Čtvrtá a pátá série

Po souboji s AIDou se tým S.H.I.E.L.D.u plá­noval vzdát, přičemž chtěli poslední chvíli strávit společně u jídla v restauraci v Chicagu. Hrdinové ale nečekali, že budou uneseni Enochem, který je pošle do budoucnosti, přesněji do roku 2091. Hrdinové se tak ocitli v čase, kdy byla již Země zničena a jejich úkolem bylo zjistit, jak tomu zabránit.

Jediným, koho Enoch neposlal pryč, byl Fitz. Ten jej s pomocí Lance Huntera vystopoval a spolu s Enochem se nakonec v kryospánku taktéž přesunul do dystopické budoucnosti. Zde Enoch hrdinům asistoval v jejich návratu a hrdinsky se přitom obětoval, když své tělo použil jako napájecí zdroj. Agenti S.H.I.E.L.D.

Šestá série

Při záchraně Země naneštěstí zemřel agent Fitz, což členy týmu zlomilo. Několik z nich ale dostalo šílený nápad, kdy se vydali do vesmíru hledat Fitze, který byl právě zamrzlý a čekal na probuzení v budoucnosti. Změnou času však na sebe Fitz s ještě žijícím Enochem, přilákali pozornost Chronicomů, z nichž Enoch pocházel. Ti v lodi Kondeferace zničili jejich plavidlo a dvojice se musela začít skrývat.

Nakonec vyšlo najevo, že Enochova planeta byla zničena a Fitz měl pro Chronicomy vytvořit nový stroj času. Všechno ale nabralo úplně jiné obrátky, jelikož Enoch Fitzovi a Jemmě pomohl s útěkem a hrdinové se dostali do potyčky s Izel, která za zničení Chronicy-2 mohla. Když ale Izel porazili, museli se hrdinové vypořádat ještě s Chronicomskou invazí, která měla za úkol získat Zemi pod svou kontrolu. Enoch tedy přivedl k životu Coulsona a tým S.H.I.E.L.D.u ten­tokrát vyslal do minulosti.

Sedmá série

Na cestě časem byl Enoch týmu užitečný, jelikož zde nenápadně v různých časech zanechával vybavení, které měli využít později. S Fitzem a Simmonsovou totiž před cestou spočítali, jak všechno přibližně dopadne a tým si tím měl akorát projít. Enoch tedy zůstal v roce 1931, kdy se spojil s Ernestem Koenigem a začal pracovat v jeho klubu, odkud týmu následně v padesátých letech asistoval. O dalších dvacet let později jim nakonec dorazil na pomoc, když Chronicomové úspěšně změnili čas a tým tak musel čelit dříve spuštěnému Projektu Insight.

Ten hrdinové zastavili, ale Zephyr, v němž měli stroj času, se porouchal a tým zůstal v časové smyčce. Nakonec vyšlo najevo, že jim může pomoci jedině Jemma, která měla ale v hlavě čip, aby na mnoho věcí zapomněla. Enoch byl ale naprogramován k tomu, aby jej Jemma vyndat nemohla. Z toho důvodu zabíjel každého, kdo se o to pokoušel. Enocha naštěstí na několikátý pokus tým obešel a Enoch se následně obětoval, aby mohl být Zephyr opraven. Během své smrti však tým varoval, že je to poslední mise, na které dělají spolu, ať si jí tedy váží.

Foto: ABC