Proč jsme se dočkali Fitze až ve finále?

Proč jsme se dočkali Fitze až ve finále?

2.9.2020 21:00


Během sedmé a konečné série seriálu se fanoušci po každé odvysílané epizodě ptali, kdy uvidí jejich oblíbenou postavu Fitze. Jeho absence byla pro většinu zklamáním. Fitz se nakonec objevil až ve dvoudílném finále. Proč tomu tak bylo?


Jak už víme z finálových epizod, Fitz zůstal v původní časové ose, aby agenti měli vodítko a mohli mít stále spojení s původní časovou osou. Tím tvůrci vytvořili elegantní způsob, jak udržet Fitze v seriálu, aniž by musel Iain De Caestecker skutečně v seriálu být. Toto kreativní rozhodnutí však nebylo něco, co tvůrci seriálu původně měli v plánu. V rozhovoru s TVLine se o tom Maurissa Tancharoen rozpovídala víc.

Udělali jsme tedy, co jsme mohli, a snažili jsme se, aby to do sebe krásně zapadalo. Někdy jsou to jako 3D šachy. Jedna z věcí, o které jsme přesvědčeni, že se povedla, byl vztah mezi Jemmou a Dekem. Jejich vztah se prohloubil a byla to jistá odměna pro fanoušky za to, že Fitz tak dlouho v seriálu chyběl. Tohle byl pro nás jediný způsob, jak Iainovi zajistit v seriálu šťastný konec a aby měl pocit, že v sedmé řadě o nic nepřišel. Myslím, že se nám to podařilo. Aby bylo jasno, Iain je mimořádně talentovaný herec a jeden z našich nejdražších přátel. Jen bylo pro něj na čase, aby se pustil i do jiných věcí.

Chyběl vám Iain v sedmé sérii? Foto: ABC

Mimo Agents of S.H.I.E.L.D. pracoval Iain na minisérii od stanice BBC Us – adaptace podle stejnojmenné knihy od Davida Nichollse a na krátkém filmu Upstairs. Přestože chyběl většinu sedmé řady, tvůrci nakonec souhlasí s tím, že se jeho absence vyplatila a bylo strhující sledovat odhalení, kde se jeho postava nacházela.


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!