Postřehy z finále seriálu

Postřehy z finále seriálu

19.8.2020 21:00


Poslední tři epizody Agentů S.H.I.E.L.D.u nás zavedly opět do vesmíru, kde se tým musel vypořádat s bojovou flotilou Chronicomů. Tvůrci si pro nás v těchto dílech nachystali mnoho odkazů na minulé řady i filmy. My je spolu nyní rozebereme. Co všechno nám finále přineslo?


Základny S.H.I.E.L.D.u

Pokud nepočítáme verzi Hydry v počítačové simulaci zvané Konstrukce, tak to bylo v sedmé sérii vůbec poprvé, co jsme mohli pohlédnout na slavnou základnu S.H.I.E.L.D.u Tris­kelion. Ten byl následně v roce 1983 zničen Chronicomy, což odvrátilo časovou osu ještě víc, jelikož tak mimozemští pozorovatelé a zloději tváří víceméně odstranili S.H.I.E.L.D. ze scény. Kromě této filmové základny jsme se jinak dočkali ještě zmínky Uzlu, který jsme od první série neviděli. V samotném závěru se pak navíc objevil i slavný Helicarrier číslo 64, který znáte z filmů i finále druhé řady seriálu.

Triskelion se v seriálu dříve objevil jen v počítačové simulaci.

Další postavy opět na scéně

Po mladých verzích velkých padouchů z minulých řad seriálu nakonec došlo i na jednu z kladných postav. Ta se zde objevila v podstatně menší roli, ale její přítomnost již fanoušci odtušili z propagačních materiálů. Jedná se o Victorii Hand, s níž Coulson v první sérii spolupracoval na dopadení Jasnovidce, jímž byl nám známý John Garrett. Jeho mladší verzi také Victoria zastřelila a svým způsobem se tak pomstila za svou vlastní smrt.

Svých cameí se pak dočkaly i postavy, které jsme neviděli od minulé řady a šlo tedy o Flinta, Piper a Chronicomy Malachiho a Baal-Gada. Nečekaného návratu se dočkal i Davis, kterého v LMD podobě vytvořili Fitz a Simmonsová jako odměnu pro Piper. Kromě toho, že jej brala jako kamaráda a kolegu tak chtěla určitě pomoci i jeho ženě a synovi, což je rozhodně hezké, nemyslíte?

Rachele Schank jako mladá Victoria na fotce ze zákulisí.

Jak to bylo s Fitzem?

V posledních třech dílech jsme se Fitze konečně dočkali a vysvětlení jeho absence dává absolutní smysl. Když byl tým vyslán do minulosti, zůstal Fitz na druhé straně, aby udržel spojení. Svým způsobem také zůstal blízko své dceři, která byla v jiné straně modulu. Dceru pojmenovanou Alya právě dvojice vychovala v době, kdy pracovali na stroji času a ten překvapivě funguje naprosto podle stejných pravidel jako v Avengers: Endgame. Měli jsme i možnost na chvíli pohlédnout i do říše kvant.

Tvůrci tak tímto způsobem zcela jednoduše vysvětlili, jak se události seriálu odtrhly od těch filmových a vytvořily si tak vlastní časovou osu. Zajímavostí navíc je, že Fitz měl ve vzpomínkách tentýž svetr jako ve flashbacích z páté série, kde se ukazovalo, jak spolu s Jemmou přežil zničení Země a skryl se v Majáku. Potvrzené jinak je, že Fitz a Simmonsová cestovali z roku 2023, což je stejný rok, jako v kterém se odehrává již zmíněný poslední díl Avengers. Události seriálu jako takového jinak skončily v roce 2020 a pokud s tím bude Marvel pracovat, mohli bychom se dočkat S.H.I.E.L.D.u i v nás­ledujících filmových a seriálových projektech, kde se mimo jiné představí i S.W.O.R.D..

Cestování časem fungovalo skutečně podle filmových pravidel.

Jak skončily jednotlivé postavy

Když už jsme načali Fitze a Simmonsovou, tak s nimi můžeme v tomto odstavci i navázat. Tato dvojice odešla do agentského důchodu a začali se věnovat výchově svojí dcery. Deke jako jediný z party zůstal v rozbité časové linii, kterou sám taktéž ovlivnil a stal se ředitelem S.H.I.E.L.D.u, jak sám plánoval. Mack zůstal na svém postu ředitele a svou vizáží jaksi napodobil Nicka Furyho, který si touto dobou hraje na hromádku popela.

Yo-Yo se stala prvotřídní agentka s rudým kabátkem evokujícím DC hrdinu Flashe a Daisy vzala Sousu a svou sestru Koru do vesmíru, kde zažívá nová dobrodružství. Pak tu máme ještě May a Coulsona. May začala učit na nové akademii S.H.I.E.L.D.u poj­menované po hlavní hvězdě tohoto seriálu a Coulson vyrazil na vlastní dobrodružství a od Macka k tomu dostal novou Lolu, k jejímuž získání musel otevřít kufřík s kódem 136. Ten odkazuje na počet epizod celého seriálu a odlet v Lole je pak narážka na závěr samotného Pilotu.

Mack si na původním Helicarrieru hraje na Nicka Furyho.

Jste spokojení s tím, jak postavy skončily? Je něco, co vám ve finále chybělo?

Foto: Marvel, ABC


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!