Nová fotografie postav znázorňuje Poslední večeři

Nová fotografie postav znázorňuje Poslední večeři

28.3.2019 20:49


Na oficiálním twitteru seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. dnes byla zveřejněna fotografie hlavních postav šesté série a zanechala více otázek než odpovědí. Tvůrci se nechali inspirovat Poslední večeří, slavnou malbou Leonarda da Vinciho .


Fotografie znázorňuje slavnou malbu Leonarda da Vinciho Poslední večeři, kde jsou všechny postavy shromážděny kolem stolu. Na stole a na zdi jsou nakresleny podivné symboly, což by mohlo naznačovat, že nemusí být právě na Zemi. Nicméně účel stolu je zcela jasný. Na jednom konci je hromádka pokerových žetonů, které Deke zdánlivě schovává a na přední straně je připevněn podivný meč.

Pozoruhodné je, že postavy jsou umístěny jako Ježíšovi apoštolové, kde Mack převzal roli Krista. Například Yo-Yo čelí Mackovi a je v pozici Jidáše, zatímco Daisy Johnson je v pozici, kde byl Jan, učedník, kterého Ježíš miloval. Neznámé postavy Clarka Gregga si můžeme opět všimnout v pozadí, stejně jako na oficiálním plakátu.


Podle producenta Geoffreyho Cola je fotografie plná symbolických významů.

Abych odpověděl na vaši otázku, fotografie není z konkrétní epizody, je to tématické zastoupení. Nezapomeňte na easter eggs. Některé poznáte hned, jiné pro vás nebudou mít význam až do doby, dokud neuvidíte konkrétní epizodu.

Líbí se vám fotografie? Všimli jste si ještě jiných skrytých významů?


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!