Koenigové

Koenigové

Patton Oswalt Sezóny 4 2014 - 2020


Eric, Sam, Billy a Thurston jsou čtyři bratři, z nichž se tři rozhodli přidat se k S.H.I.E.L.D.u.

Základní informace

Erik, Sam, Billy a Thurston jsou čtyřčata, z nichž se tři rozhodla dát se na dráhu agenta S.H.I.E.L.D.u. Kvůli své podobnosti byli ostatními bráni za roboty či klony, čehož také zneužívali a dělali si z ostatních legraci. Do agentury je přivedla jejich sestra známá jako LT, jedna z nejlepších agentek, jaké Coulson znal. Na rozdíl od svých sourozenců nevěřil Thurston ve vládní ani jiné agentury a lákala jej spíše dráha slam poetry aktivisty. Každého z bratrů poslal Fury do jiné tajné základny, o které nikdo nevěděl, což se mu hodilo ve chvíli, když S.H.I.E.L.D. padl. Aby se bratři ve volném čase nenudili, hráli spolu přes síť videohry a sledovali populární filmy, jako jsou Star Wars.

První série

Po převratu v S.H.I.E.L.D.u, kdy se Hydra ujala moci, se Coulson se svým týmem vydal na souřadnice, které mu vyskočily na odznaku, jenž dostal přímo od Furyho. Přestože v tomhle Coulsonovi jeho přátelé moc nevěřili, vydali se na místo, kde nalezli tajný úkryt s jediným obyvatelem. Tím byl Eric, který agenty s nadšením uvítal a následně je dovedl k detektoru lži, aby zjistil, zda nepatří k Hydře. Později se k nim připojil i poslední člen týmu Ward, dvojitý agent, kterému tým naprosto důvěřoval. I Wardovi se s malou lstí podařilo detektorem lži projít a už jen čekal na to, aby mohl popadnout Skye a odvést ji pryč.

Skye Wardovi z počátku věřila, ale když byli v úkrytu sami, zjistila, že Erica zabil a je členem Hydry. Varovala proto ostatní a vydala se s ním na cestu, aby ji nepodezříval. Se Samem se agenti potkali v dalším z Furyho úkrytů. Všichni z toho byli nejprve zmateni, ale zvykli si.

Druhá série

Jako nový ředitel S.H.I.E.L.D.u najal Coulson spoustu nových lidí a důvěryhodným Koenigům svěřil úkol se zvláštní prověrkou. Sam a Billy pro něj mezitím ještě vyzvedli Rainu, po níž šla Hydra, přičemž během této operace poznal zbytek týmu i onoho třetího bratra. Nejdůležitější však bylo, že s Coulsonem opravovali na Furyho příkaz starší Helicarrier, který Fury nakonec využil při evakuaci lidí ze Sokovie.

Čtvrtá série

Po potížích s Ghost Riderem a pekelnou knihou Darkhold ji Coulson předal Koenigům, aby jí ukryli na bezpečné místo. Artefakt však začali hledat i nepřátelé S.H.I.E.L.D.u, kteří chtěli využít jeho moc. Koenigové se proto dostali do nebezpečné situace, protože se je ostatní snažili unést, aby zjistili, kde se kniha nachází. Ani jeden z bratrů však doopravdy nevěděl, kde kniha opravdu je, ukryla ji totiž jejich sestra. A jelikož byl pro nepřátele Darkhold velmi důležitý, dostal se do nebezpečí i čtvrtý z bratrů, který z přítomnosti S.H.I.E.L.D.u ve své blízkosti neměl moc velkou radost.

Sedmá série

Když se tým S.H.I.E.L.D.u vydal do minulosti a objevil se tak v třicátých letech, narazil zde na podnik jménem The Krazy Kanoe, který řídil Ernest Koenig, dědeček slavných čtyřčat. Jelikož byla doba prohibice, věnoval se Koenig pašování alkoholu a zaměstnával mimo jiné Freddyho Malicka, budoucího šéfa Hydry. Koenig prvně týmu nedůvěřoval, ale následně začali spolupracovat. V momentě, kdy v tomto čase nechali omylem Enocha, se s ním začal přátelit a učinil z něj barmana. Mimo jiné se začal zajímat o LMD, za které jeho vnuky často lidé považovali.

Foto: ABC