Izel

Izel

Karolina Wydra Sezóny 1 2019 - 2019


Prastará entita a stvořitelka Shrike.

Základní informace

Izel je prastará entita z jiné dimenze, která ve snaze získat zpět Di'Allas neboli monolity, zničila několik celých planet. To kvůli ní se Sarge objevil na Zemi ve snaze ji zastavit.

Šestá série

Po té, co zničila planetu Chronyca-2, se Izel vydala na Kitson, kde potkala Jemmu Simmons a Lea Fitze, kterým pomohla vyhnout se smrti a vzala je k sobě na loď, která mířila na Zem. Její loď však byla před příletem na naši planetu zničena týmem Sarge, který ji už dlouho lovil po celém vesmíru. To se mu však nepovedlo a Izel díky jejím schopnostem posednout jakéhokoliv člověka unikla.

Když byla na základně S.H.I.E.L.D.u Lig­hthouse, podařilo se jí zastřelit Sarge a zabít Davise, aby dokázala, že s ní agenti nic nezmůžou. Po té unesla Macka Mackenzie a Yo-Yo Rodriguez a vydala se s nimi do chrámu v jižní Americe, kde pomocí Flinta, kterého přivedla do roku 2019, znovu sestavila všechny monolity. Sarge se vydal za ní ve snaze ji zastavit, ale když se s ní konečně setkal, vzpomněl si, že jeho rodinu nezabila a ve skutečnosti pracují spolu. Sarge neboli Pachakutiq poté poslal Melindu May do jiné dimenze, kam se za ní Izel vydala, aby se jí zbavila. To se jí však nepodařilo a May nakonec Izel zabila i přes to, že sama byla smrtelně zraněná.

Foto: ABC