Kasius

Kasius

Dominic Rains Sezóny 1 2017 - 2018


Povýšenecký Kree, který dohlížel nad chodem Majáku v dystopické budoucnosti, kdy byla Země zničená mocným Inhumanem.

Základní informace

Vůdce Kree, který dohlížel nad Majákem v alternativní verzi roku 2091, kdy byla Země zničena hrozivou silou. Na Majáku zotročil všechny téměř vyhynulé lidi a množil mezi nimi Inhumans, které následně prodával nejvyšší nabídce jako mocné válečníky. Byť byl velmi mocný, musel žít ve stínu svého bratra, který byl právoplatným dědicem rodinného impéria a otcovým oblíbencem.

Pátá série

V minulosti byl Kasius vyslán na misi, ze které se vyklubala sebevražedná mise. Při ní Kasius unikl, ale pošpinil tak jméno své rodiny, za což byl nucen jít do exilu a místo dědice impéria získal jeho bratr Faulnak. Kasius se nakonec usadil ve stanici nedaleko zničené Země, kterou v minulosti roztrhal Inhuman známá jako „Ničitelka světů“.

Když se Kasius doslechl, že Jemma zachránila život jeho služebníka, nechal si ji přivést a diskutoval s ní o jejích činech. Následně si všiml, že nemá svůj metric ani jizvu po jeho odstranění. Poté si nechal zavolat svého služebníka, kterého nechal zabít a Jemma zaujala jeho místo. Jelikož byl zaujat jejími lékařskými dovednostmi, nechal jí trénovat na svých Inhumanech, které následně plánoval prodávat dál.

Na Maják nakonec dorazila Basha, která plánovala koupit nějaké válečníky a Kasiovi se podařilo jí předvést mladou Abby, kterou jí následně i prodal. Uplynul nějaký čas a za Kasiem zavítal Deke Shaw, který mu přivedl Daisy Johnson, známou také jako Quake, jež mohla za zničení Země. Shaw dostal po jejím otestování zaplaceno a Kasius jej pověřil úkolem, aby mu přivedl další cestovatele z minulosti, pokud nějaké objeví.

Kasius si uvědomil, že Jemma je taktéž jedním z cestovatelů a bál se, že se tak naplní proroctví o jeho zničení. Quake poté plánoval prodat na aukci, načež se ozval Fitz v převleku za Boshtoka, který jí chtěl vidět bojovat na život a na smrt. Do Majáku následně dorazil i Faulnak, který navrhl, aby s Quake bojovala Sinara. Z Fitze se brzy vyklubal zrádce a své přátele osvobodil, načež se Kasius dostal do sporu se svým bratrem. Po několika dalších šarvátkách Faulnaka zabil a pustil se do brutálního trestání lidí.

V Majáku ale začala vzpoura a Kasius začal ztrácet svojí moc. Násilí z obou stran se postupně stupňovalo, až to došlo do bodu, kdy sám pozřel Odium, které mu mělo dopřát smrt válečníka. Kasia ale společnými silami zabili Jemma s Mackem, načež se vrátili zpátky do svého času.

Foto: ABC