Marcus Benson

Marcus Benson

Barry Shabaka Henley Sezóny 1 2019 - 2019


Doktor z Culverovy univerzity, který pomohl S.H.I.E.L.D.u řešit hrozbu Shriků.

Základní informace

Doktor Marcus Benson byl ředitelem fakulty přírodních věd na Culverovy univerzitě, dokud jej jednoho dne nenaverboval S.H.I.E.L.D., aby jim vypomohl s hrozbou Shrikeů z jiného světa. Když se Benson osvědčil, nabídl mu Mack místo ředitele nové akademie S.H.I.E.L.D.u, což Benson přijal.

Šestá série

Jelikož Benson pracoval na Culverově univerzitě, znal se s Andrewem Garnerem, z něhož se časem vyklubal Lash, což vedlo k jeho smrti. Jednoho dne se zamiloval do muže jménem Thomas, kterého si taktéž vzal. Thomas ale upadl po autonehodě do komatu a Benson čelil těžké volbě, když mu nechal odpojit přístroje. Pro S.H.I.E.L.D. nebylo jednoduché jej přesvědčit ke spolupráci, ale Benson souhlasil. Jeho úkolem bylo prostudovat těla napadená Shrikey, kteří uvnitř navíc zůstali naživu.

Benson jel následně studovat incké mýty, aby o hrozbě zjistil více. S.H.I.E.L.D. mu navíc nabídl místo ředitele nové akademie S.H.I.E.L.D.u, aby mohla být vycvičená nová generace agentů. To Benson nakonec přijal. Když se osobně střetl s Izel, byl schopen vytvořit s pomocí Monolithu Thomase, čímž jej chtěla Izel přesvědčit ke spolupráci. Thomase navíc zabila a vyhrožovala Bensonovi, že to udělá znovu, pokud nebude spolupracovat. S.H.I.E.L.D. ale Bensona zachránil a oni tak mohli Izel zastavit.

Foto: ABC