Robert Gonzales

Robert Gonzales

Edward James Olmos Sezóny 1 2015 - 2015


Oddaný agent, který hodlá celou organizaci poslat na transparentnější a z jeho úhlu pohledu i lepší cestu. V tom mu ale brání Phil Coulson a jeho agenti, kteří podle Gonzalese představují příčinu úpadku celého S.H.I.E.L.D.u.

Základní informace

V den pádu S.H.I.E.L.D.u velel agent Gonzales letadlové lodi, na kterou útočili agenti Hydry. Gonzales dostal za úkol loď potopit, aby Hydra nezískala drahocenný náklad, který převážela. S pomocí agentů Macka Mackenzieho a Elizabeth Hartley se však Gonzales rozhodl tomuto rozkazu vzepřít a loď znovu dobýt, čímž se mu podařilo zachránit životy desítkám agentů, kteří by při potopení lodi jinak zahynuli.

Tato zkušenost Gonzalese donutila přehodnotit jeho postoj k S.H.I.E.L.D.u a z jeho trosek nestavět další organizaci postavenou na hierarchii a tajemstvích, nýbrž na transparentní společnosti s demokratickými kořeny. V cestě tohoto ideálu mu však stojí Phil Coulson, kterého Nick Fury jmenoval novým ředitelem S.H.I.E.L.D.u.

Druhá série

Gonzales na Coulsonovu základnu nastrčí agenty Mackenzieho a Bobbi Morse, kteří ho informují o jeho akcích a shromažďují informace o základně. Tyto informace nakonec vyústí v úspěšné obsazení Coulsonovy základny Gonzalesovými lidmi, přestože samotnému řediteli se během útoku podaří uniknout.

Když se Coulson s Gonzalesem setkávají znovu, je to už za docela jiných podmínek. Poté, co utajený helitransportét Coulsona a Nicka Furyho zachránil tisíce životů během útoku Ultrona v Sokovii, musel Gonzales svůj postoj trochu přehodnotit. S Coulsonem proto přišli na nový návrh: Coulson sice bude ředitelem nyní sjednoceného S.H.I.E.L.D.u, zároveň se ale bude zodpovídat Gonzalesově demokratické radě.

První mise sjednoceného S.H.I.E.L.D.u se však pro Gonzalese stane osudnou, když se rozhodne setkat se s Ťia-jing, vůdkyní rodu nadlidských Inhumans, a sjednat s ní smír. Ťia-jing však o mír vůbec nestojí a místo toho Gonzalese zabije a poštve svůj lid proti S.H.I.E.L.D.u.

Foto: ABC