Jaký osud potkal Baze?

Jaký osud potkal Baze?

5.6.2018 17:45


Na konci druhé série jsme zjistili, že někdo postřelil Baze a následně utekl. S Bazem to vůbec nevypadalo dobře, nicméně jsme si museli počkat až na premiéru nové řady, abychom zjistili, jak to s ním dopadlo.


Článek čtete na vlastní riziko, protože obsahuje spoilery z poslední epizody. Pokud jste epizodu ještě neviděli, tak dál nepokračujte.

Fanoušky seriálu na začátku třetí série nejvíce zajímalo, zda Baz přežije střelné rány do hrudi. Hned v prvních momentech epizody se dozvídáme, že je Baz převážen do nemocnice, kde je ihned poslán na operaci. Ačkoliv se mohlo zprvu zdát, že se doktorům podaří Baze zachránit, tak bohužel zraněním podlehne.


Bazův život tak končí a zbylí členové rodiny Codyových musí vyřešit, co by měli udělat a jak se vypořádat s Bazovou smrtí. V následujícím rozhovoru producent seriálu John Wells mluví o Bazově smrti a prozrazuje, jaké to bude mít následky.

(Dokáže rodina fungovat i bez Baze?)

Začněme s tím očividným – proč jste zabili Baze?
Vlastně se to stalo o rok později, než jsme původně zamýšleli. Seriál je založen na australském filmu od Davida Michoda a tam postava Baze zemře během prvních patnácti minut. K tomu jsme mířili i my, ale pak jsme si uvědomili, že je zde pro Baze více materiálu ke zpracování, více příběhu, který chceme odvyprávět, takže jsme to o trochu oddálili. Jelikož Codyovi dělají to, co dělají, tak jsme chtěli ukázat, že jejich činy mají následky, proto bylo tohle jasné rozhodnutí. Vždy jsem mluvil se Scottem (pozn. představitel postavy Baze), že jeho postava v seriálu nevydrží pět, šest let, takže byl připraven na to, co se stane.

Uvažovali jste i o jiném způsobu jeho smrti? Jak jste o něm rozhodli?
Přišlo to tak nějak přirozeně. Pokud se budete dívat na další epizody, tak začnete zjišťovat, co se opravdu stalo a jaký je za tím příběh. Není to o tom, kdo za to může, protože to se dozvíte celkem brzo, ale spíše to je o tom, jaké bude mít tato smrt následky pro všechny, kterých se to týká.

Jak ovlivní Bazova smrt dynamiku mezi bratry Codyovými?
Baz stál vždy ve středu plánování a byl vůdcem rodiny, takže je většina série o tom, jak zaplnit tuto díru, obzvlášť, když je Šmoulinka ve vězení. Bude se řešit, kdo se čeho chopí, zda se rozhodnou Codyovi ve svých aktivitách pokračovat, jaká je J-ova role či jak dokáže Šmoulinka vše ovládat z vězení. To je celkový směr této série.

Šmoulinka řekla J-ovi, že je Baz jeho otcem. Věděl Baz, že je J-ovým otcem?
Myslím, že to každý po celou dobu předpokládal, ale nikdo ještě nebyl na testu DNA. Avšak v jednu chvíli se bude J snažit zjistit pravdu. Nakonec se ale může ukázat, že to celé byl jen způsob, jak s ním manipulovat.

V premiéře jsme viděli, že se Pope choval jinak, než jsme byli zvyklí. Vracíme se zpět k šílenější verzi Popa z první série?
Baz byl pro Popa důležitý, neboť díky němu si zachovával nějakou úroveň. Když jsou Šmoulinka i Baz pryč, tak je pro něj obtížnější najít pevnou půdu pod nohama. Bude se snažit ji najít díky starání se o Lenu, což nikdy nečekal.

Co to bude znamenat pro J-e a jeho roli v rodině?
J si není v mnoha věcech jistý a o tom to celé bude. Měl by utéct? Měl by zůstat? Patří sem? Zaslouží si od těchto lidí něco? Dluží mu oni něco? Usiluje o pomstu za to, že se nikdo nezajímal o něj a jeho matku? S tímto musí J bojovat. Sledovat ho, jak se snaží zjistit, kam vlastně patří, je velkou součástí této série.

V následujícím videu se můžete podívat na shrnutí první epizody The Killing, ve kterém se herci s námi podělí o své dojmy.

Thumbnail Play icon

Zdroj: EW, Foto: TNT

Jak zasáhla Bazova smrt vás? Doufali jste, že přežije, nebo byl správný čas na jeho smrt? Podělte se o své názory v komentářích.


Jít na Animal Kingdom | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!