Co sledovat po seriálu Arrow?

Co sledovat po seriálu Arrow?

6.3.2020 17:00


Jeden z předních komiksových seriálů současnosti právě skončil, a proto se nabízí logická otázka – co budeme sledovat nyní? V následujícím článku jsme si pro vás připravili pár očekávaných i neočekávaných ti­pů.


Seriál Arrow se vysílal v rámci širšího komiksového světa na stanici CW, který vlastně sám založil. Zcela logicky se proto jako první tipy nabízejí seriály, které patří do tohoto vesmíru. Řeč je o seriálech The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning, Batwoman, Vixen a Freedom Fighters: The Ray. Do tohoto fiktivního vesmíru patří skutečně hodně seriálů, nicméně můžeme s klidným svědomím říci, že ani jeden z nich nedosahuje takových kvalit jako Arrow.

Kdybychom se měli zaměřit na další komiksové seriály, tak bychom vám určitě rádi doporučili Titans a Doom Patrol, již trochu serióznější seriály, které mají s Arrowem leccos společného. Dále seriálu mají poměrně blízko i Gotham, Heroes a Smallville, které rozhodně stojí za zkoušku.


(Zleva Titans, Heroes a Smallville.)

Kdybychom se měli podívat ke konkurenčnímu Marvelu, tak bychom vám rozhodně doporučili seriály, které tvoří The Defenders, tedy Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Punisher. Jistých kvalit dosahují i seriály Agents of S.H.I.E.L.D. a Agent Carter.

Nyní však k trochu netradičním tipům, protože většina z vás má určitě zhlédnuté všechny výše uvedené seriály, pokud máte rádi ty komiksové. Svým způsobem by se vám mohl líbit Dexter, seriál o vrahovi, který přes den pracuje pro policii, ale po nocích zabíjí padouchy ve jménu spravedlnosti. Seriál trochu připomíná první sérii Arrowa, kdy Oliver Queen v podstatě dělal něco podobného.

(Zleva Dexter, Person of Interest a Lucifer.)

Seriál Arrow někdy působil jako kriminální seriál, proto rozhodně neuděláte špatně, když se podíváte na seriály The Blacklist a Person of Interest, které se jistými prvky taktéž podobají Arrowovi. Neuděláte ani špatně, když si rozšíříte obzory za pomoci (dalších) komiksových seriálů jako Lucifer a Constantine, které mají trochu temnější atmosféru. U prvního zmiňovaného musíte přetrpět tři první série, které jsou prezentovány jako nadpřirozená kriminálka, zatímco u druhého musíte přežít fakt, že má jen jednu sérii.

Fanouškům seriálu Arrow se zároveň často líbí různé fantasy seriály, a proto můžete dát šanci, pokud jste tak již neučinili, seriálům Supernatural, Buffy the Vampire Slayer, Teen Wolf či Continuum. Z kvalitnějšího soudku můžete mrknout na polo-komiksárny Watchmen, The Boys, Limitless, Misfits, Pennyworth a Preacher. Pokud máte naopak rádi něco drsnějšího, tak rozhodně zvolte Banshee, Quarry, Peaky Blinders, Taboo či The Handmaid's Tale.

Foto: DC Universe, NBC, CW, Showtime, CBS, Netflix


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!