Které postavy kralují statistikám seriálu Arrow?

Které postavy kralují statistikám seriálu Arrow?

26.2.2020 17:00


Seriál Arrow nám představil velké množství postav, které jsme poctivě zařazovali do naší databáze. Nyní se na ně podíváme, a to skrze statistiky.


Seriál Arrow měl celkem osm sérií, což logicky naznačuje, že se v něm objevilo velké množství postav. My jsme do naší databáze v průběhu posledních osmi let zařadili celkem 122 různých postav, což rozhodně není malé číslo. Seriál měl své hlavní a vedlejší postavy, a my se nyní podíváme na to, kdo se objevil v nejvíce dílech. Pochopitelně tu budeme zmiňovat jen ty, které jsme zařadili do naší databáze.

Osm řad seriálu Arrow bylo tvořeno celkem 170 epizodami, přičemž téměř ve všech se objevil Oliver Queen, ústřední postava seriálu. Oliver se neobjevil pouze v jedné jediné epizodě, a to v díle Green Arrow and the Canaries, který byl čistě věnován potenciálnímu spin-offu. Kromě toho má seriál jen několik postav, které se objevily ve všech sériích. Patří mezi ně již zmiňovaný Oliver Queen, dále John Diggle, Felicity Smoak, Thea Queen, Quentin Lance, Dinah Laurel Lance a Lyla Michaels. Na deset nejčastěji se objevujících postav tohoto seriálu se můžete podívat níže.


Pořadí Jméno postavy Počet epizod
1. Oliver Queen 169
2. John Diggle 166
3. Felicity Smoak 154
4. Quentin Lance 114
5. Thea Queen 114
6. Dinah Laurel Lance 92
7. Curtis Holt 73
8. Rene Ramirez 62
9. Roy Harper Jr. 62
10. Dinah Drake 60

(Oliver je jasný král statistik.)

Co se týče vedlejších postav, tak u nich probíhal boj o prvenství až do samotného konce, protože o první místo s nejvyšším počtem epizod usilovaly celkem tři postavy. Nakonec však zvítězila Lyla Michaels, která se ve výsledku objevila ve 40 epizodách. A jak jsme již zmínili výše, Lyla je zároveň jedinou vedlejší postavou, která si zahrála ve všech sériích (Saru Lance nepočítáme, ta se sice také objevila ve všech řadách, ale nezahrála si ji tu všude herečka Caity Lotz). Na deset nejčastěji se objevujících vedlejších postav tohoto seriálu se můžete podívat níže.

Pořadí Jméno postavy Počet epizod
1. Lyla Michaels 40
2. Anatoly Knyazev 37
3. Sara Lance 37
4. mladší William Clayton 27
5. Ray Palmer 22
6. Damien Darhk 20
7. Nyssa al Ghul 20
8. Maseo Yamashiro 19
9. Amanda Waller 18
10. Shado 18

(Lyla vystupovala v seriálu od začátku až do konce.)

Celkově se v osmi řadách objevilo 23 postav, které byly titulovány jako hlavní. Naopak zbytek vedlejších postav, které tvoří naši databázi, skončil na krásném čísle 99. Do databáze jsme zároveň zařadili několik postav, které se objevily jen v jedné epizodě. Stalo se tak kvůli tomu, že jejich přítomnost byla něčím výjimečná. John Constantine se tu objevil po zrušeném seriálu Constantine, zatímco jsme se tu také dočkali první hrané verze Mari McCabe, která se tehdy objevovala jen v animovaném seriálu Vixen. Kromě toho jsme mezi postavy zařadili i výrazné crossoverové postavy jako Barryho Allena z neznámé Země, Jima Corrigana, Johna Deegana a Anti-Monitora.

Co se týče herců, tak nejvíce se v seriálu objevilo kanadských, amerických a britských rodáků. Početněji se tu objevili i herci z Austrálie, Číny a Švédska. Zahrál si tu i jeden Novozélanďan (Manu Bennett), Čech (David Nykl), Jamajčan (Roger R. Cross), Estonec (Johann Urb), Kolumbijec (Carlos Valdes), Kubánec (J.R. Ramirez), Íránec (Pej Vahdat) a Libanonec (Nick E. Tarabay). Z hereček si tu pak zahrála jedna Japonka (Rila Fukushima).

(Přítomnost Davida Nykla v seriálu Arrow potěšila snad každého Čecha.)

Překvapily vás některé statistiky? Napadá vás ještě nějaká další statistika ohledně postav, kterou jsme do článku nezahrnuli?

Foto: CW


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!