To nejlepší a nejhorší na osmé řadě seriálu Arrow

To nejlepší a nejhorší na osmé řadě seriálu Arrow

21.2.2020 15:00


Poslední série je za námi a my se nyní podíváme na ty nejlepší a nejhorší momenty, které nám nabídla. Kvůli menšímu počtu epizod jsme však vynechali kategorii s nejlepší novou postavou, protože fakticky nám poslední řada nabídla jen dva nováčky, kteří se moc nepředvedli.


1. Nejlepší epizoda: Fadeout

Poslední řada nám nabídla několik opravdu dobrých epizod, které tvoří především ty, jež přišly přišly před krizí. Obzvláště povedené však bylo finále, protože kromě toho, že šlo o poslední díl osmé série, šlo zároveň o poslední díl celého seriálu. Seriál Arrow nemohl skončit lépe.

2. Nejhorší epizoda: Crisis on Infinite Earths: Part Four 

Paradoxní je, že letos uškodil seriálu především crossover, na který jsme se tak dlouho připravovali a těšili. Nejenom, že celý crossover nebyl zrovna nijak parádní, ale zároveň crossoverová epizoda, která byla součástí seriálu Arrow, mohla být zcela vypuštěna. V ní jsme se místo pořádné zápletky či boje dívali na nesmyslný hlouček záběrů, který mohl být kompletně vynechán. Potěšilo jen velké cameo herce Ezry Millera.


3. Nejlepší vývoj postavy: Dinah Laurel Lance ze Země 2 

Letos hlavní postavy nedostaly moc prostoru, protože série měla jen deset epizod. I přesto se tu však našli tací, kteří se dočkali úctyhodného vývoje. Zajímavou proměnou si prošla bývalá Black Siren, která se v osmé řadě vyskytovala opravdu hojně. Odmítla Monitorovu nabídku, pořád stála na straně svých přátel a marně se snažila obnovit Zemi 2. Pokud se seriál dočká svého spin-offu Green Arrow and the Canaries, tak se v něm rozhodně těšíme právě na ni.

4. Nejhorší vývoj postavy: starší William Clayton 

Jak jsme již zmínili výše, letos se moc postav nedočkalo kvalitního vývoje. Interakce mezi mladou a starou generací hrdinů mohla dopadnout lépe, což platí především pro Williama, který se letos nedočkal moc velkého prostoru. Jeho největším činem bylo to, že řekl otci, že je gay. To opravdu nestačilo.

5. Největší zvrat: Návrat většiny postav

Už od prvního dílu osmé řady bylo jasné, že tato série bude vzpomínková. Do poslední série se vrátilo opravdu velké množství postav. Nedočkali jsme se sice všech oblíbených, ale i tato většina velmi potěšila. Toto se tvůrcům prostě povedlo.

6. Nejvíce promarněná příležitost: Oliverovo úmrtí 

Už déle nám bylo tak nějak jasné, že seriál Arrow skončí smrtí Olivera Queena. Ten v poslední řadě sice skutečně zemřel, ale nezemřel na jeho úplném konci. Jeho konec přišel už v první crossoverové epizodě, přičemž Oliver poté ještě na čas ožil. Své druhé, tentokrát však definitivní, smrti se dočkal až ve čtvrtém crossoverovém díle. Tak i tak mohla být jeho smrt zpracována mnohem lépe. Byla sice dojemná, ale neuspokojivá.

7. To nejlepší na osmé řadě: Úctyhodný konec

Na seriál Arrow se dívala spousta lidí, velkou fanouškovskou základnu si získal i u nás v České republice. Postupem času sice jeho kvalita opadala, ale stále si udržoval své jádro diváků, které ho sledovalo. Osm let uteklo jako voda a tvůrci nám naservírovali konec, který byl skutečně uspokojivý. Pozitivně hodnotíme především to, že tvůrci nechtěli seriál zbytečně natahovat. Prostě ho ukončili ve vhodnou dobu.

8. To nejhorší na osmé řadě: Krize

Velké crossovery byly doposud poměrně vychvalovány, nicméně ten letošní se moc nepovedl. Veškeré dění kolem crossoveru bylo sice skvělé, ale jakmile přišel čas na samotnou krizi, tak ta se moc nevydařila. Tentokrát tedy nejhorší složkou na sérii nebylo nic, co by se týkalo vyloženě samotného seriálu Arrow.

Foto: CW


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!